Už v pátek 13. září ovládne město s bohatou husitskou minulostí tradiční festival Táborská setkání, který potrvá až do neděle 15. září. Podle koordinátora pro komunikaci s veřejností a médii Luboše Dvořáka se na slavnostech podílí přes jeden tisíc účinkujících. Do města přitom spousta návštěvníků přicestuje auty, přičemž parkování v oblasti Starého města bude omezeno.

„Město jako hlavní organizátor si je vědomo, že během festivalu nastane omezení dopravy a pohybu. Prosí veřejnost, aby byla tolerantní ke složité dopravní situaci,“ sdělil Luboš Dvořák.

KDE ZAPARKOVAT

Lidé zaparkují na záchytných parkovištích. U plaveckého stadionu v Kvapilově ulici je parkování zdarma. 120 parkovacích míst bude k dispozici u nádraží ve Valdenské ulici. U nádraží, ale pro změnu ve Vodňanského ulici, zaparkuje zdarma 75 automobilů. Vůbec nejvíc míst k odstavení vozidel nabídne zdarma parkoviště u zimního stadionu (celkem 270). Zaparkovat lze také u Tabačky v ulici Purkyňova a v Petrohradské ulici.

Dobrou zprávou pro řidiče je, že ulice Na Parkánech (výpadovka směrem na Bechyni) bude po dobu slavností průjezdná. Třída Kapitána Jaroše je pro dopravu otevřená už více než 14 dní. Uzavírka části Budějovické ulice ale nadále trvá.

Jak město informovalo v programu Táborských setkání, po dobu konání festivalu nebudou vnitroměstské linky 60 a 61 obsluhovat zastávky U Střelnice, Tržní náměstí a Žižkovo náměstí. Náhradní zastávka bude Na Parkánech. V době průchodu průvodu nebude obsluhována zastávka 9. května (v pátek 13. září od 20 do 22 hodin a v sobotu 14. září od 12.30 do 15 hodin). Náhradní zastávka bude na Budějovické ulici.