„Doba posledních několika let byla hektická. Nejprve jsme v roce 2019 sáhli k placené zóně pouze na Žižkově náměstí, kde se konají ty nejnákladnější programy. Následující dva roky se vstupné kvůli covidovým opatřením neplatilo vůbec,“ připomněl starosta Štěpán Pavlík. Minulý rok bylo opět zpoplatněno pouze Žižkovo náměstí.

„Program se ale rozrůstá po celém Starém městě a proto jsme se rozhodli pro rozšíření placené zóny. Svou roli v tom hraje i to, že na Žižkovo náměstí je 13 vstupů, zatímco do širšího historického centra pouze deset,“ upřesnil starosta.

Vernisáž výstavy Pavla Peloucha v táborské Univerzitě.
Galerie Univerzita v Táboře představuje obrazy Pavla Peloucha

Náklady na festival se pohybují okolo šesti milionů, zhruba milionem přispívají sponzoři. Město přispívá formou dotace zhruba dvěma miliony ze svého rozpočtu. Vstupné pak přináší zhruba 2,8 milionu korun.

„Nikdy se to nedá přesně předpovědět, záleží na počtu návštěvníků a tedy především na aktuálním počasí,“ dodal starosta.

Zhruba dvě tisícovky obyvatel Starého města dostanou vstupenky zdarma, stejně jako i restaurace nacházející se v placené zóně.

Loni Táborská setkání navštívilo více než 10 tisíc lidí. Bývaly však i doby, kdy jich festival hostil 20 tisíc.