Střelnice bude v sobotu při Táborských setkáních patřit mladým oděvním návrhářům, šperkařům a umělcům, zabývajícím se autorskou tvorbou. Akce Design meetings 2010 odstartuje v deset dopoledne a kochat se i nakupovat budete moci až do osmi do večera.

„Chtěli jsme navázat na loňský jarmark a pokusit se z této akce udělat tradici. Jejím cílem je rozšířit povědomí o této nezávislé scéně mezi širokou veřejnost a upozornit na jinou, originální alternativu k mnohdy uniformním nadnárodním řetězcům,“ vysvětluje organizátorka akce Denisa Kajdová.
Zatímco loňský jarmark byl částečně determinován a možná i omezen prostředím, kde se konal (kafé MP7), jeho následník by měl oslovit širší spektrum občanů, a to i díky termínu, do něhož je usazen.

„Už loni se ukázalo, že originální tvorba Táboráky zajímá, takže jsme přesvědčeni, že podobné akce mají ve městě šanci na úspěch,“ míní Denisa Kajdová.
Na akci budou prezentovány výrobky a modely v mnoha různorodých stylech a technikách, které však dohromady spojuje invence každého jednotlivého tvůrce.

V sekci šperkařů najdete například styl steampunk, koženkové ptačí brože, kovové komponenty ve spojení s bělostným porcelánem a další. Mezi zástupci módní scény se objeví i domácí tvrůrce. K mání bude také designové osvětlení či hračky pro děti.
Návštěvníkům navodí příjemnou atmosféru chill-out DJ’s - DJ Radek Honc, DJ Mushroom, a také DJ BitBob, guru táborské DJ scény.
Pohodu podpoří míchané drinky od profesionálních barmanů.
Akce je doprovodným programem letošního festivalu Táborská setkání.

Design meetings se koná pod záštitou internetového portálu, který sdružuje a propaguje vybrané TOP umělce a designové a kulturní dění v rámci celé České republiky.