Osmdesátiletá předplatitelka Milena Nekonečná z Tábora ráda navštěvuje kulturní akce ve městě a samozřejmě nevynechá ani blížící se festival Táborská setkání. V minulém týdnu ji proto zajímalo, jaký program letos organizátoři zvolili.

Obrátili jsme se na vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Janu Lorencovou. Pátek bude obvykle patřit historickému průvodu, sobota pak staročeskému jarmarku na náměstí Mikuláše z Husi.

„Na hlavním pódiu na Žižkově náměstí v sobotu od 18.30 hodin vystoupí Lenka Filipová, po ní Monkey Business a na závěr kultovní kapela Pražský výběr," naznačila vedoucí odboru. Více informací o třídenních slavnostech, které začínají v pátek 13. září, přinese Táborský deník ve středu 11. září.

Noviny čtu na terase

Ve středu jsme oslovili předplatitele Bohuslava Bubeníčka z Tábora. „Noviny čtu hned ráno. Když je hezky, vezmu si je na terasu. Ono mi pak i víc chutná. Jsem schopný u tisku strávit i celé dopoledne," přiznává dvaasedmdesátiletý muž. Občas se na něj ale kvůli tomu manželka zlobí. „Říká, že abych se jí věnoval, musí mi čtení nejdříve zabavit," směje se.

Jelikož Bohuslav Bubeníček dříve pracoval jako řidič z povolání, zajímá se nejvíce o novinky nejen ve městě, ale i v ostatních obcích.
„Možná je to profesní deformace, ale jsem rád, že si novinami udržuji přehled. Aspoň zatím netrpím sklerózou," vysvětluje. Jeho bývalé zaměstnání teď nejvíce obdivuje pětiletý vnuk Theodor. „Říká, že až bude velký, taky prý bude jezdit v náklaďáku. Znáte ale děti, mají spoustu snů," doplňuje.

V Táborském deníku čtenář nejvíce sleduje články o odbahňování Jordánu, investicích města a také o rekonstruovaném Křižíkově náměstí. „Možná se to lidem nelíbí, ale na vše se dá zvyknout," ujišťuje.

Příští týden by se chtěl dočíst, jak to bude s výlovem vánočních kaprů. „Zajímalo by mě, jestli se nějak změní jejich cena a kolik jich asi vyloví," upřesnil svůj dotaz.