Kdo v úterý vpodvečer přišel do sálu hradu Kotnov v Táboře, neprohloupil. Za 50 korun vstupného si odnášel od smíchu podrážděné bránice a také informace, na co se při letosním 20. ročníku Táborských setkání může těšit. S pozvánkou přišli starosta Jiří Fišer a místostarostka Lenka Horejsková.

Nejvtipnější kromě pohotového moderátora Aleše Cibulky byli Petr Nůsek z agentury A.R.G.O. a zpěvák Tomáš Trapl. Ten barvitě zavzpomínal na své mládí, kdy ho s Táborem spojila láska. Za první jezdil na chatu k Harrachovce, druhá mu ze zahrady pod parkány věnovala nalezený obratel. Nůsek zase límusel moderátorovi objasnit, jak do historického průvodu vybírají Jana Žižku: musí umět kroutit boky, mít několik sexapealů a alespoň jedno oko. Cibulka by měl ale smůlu, protože nemá řidičský průkaz, takže by nemohl řídit ani koně.

S Petrem si užila i herečka Ivana Anderlová, tu totiž lákal na sbírku palcátů. Cestu do zbrojnice ale odmítala, protože jako slušné děvče takové věci nedělá, takže jí šéf agentury slíbil, že palcáty naloží a pojede za ní. Herečka prozradila, že dlouho přemýšlí o tom, jak zahrát představení na obou scénách táborského divadla najednou. To ji prý fascinuje a jednou na to určitě přijde. V programu vystoupila ještě Ilona Csáková, která je častým hostem v Housově mlýně.

Za doprovodu Žesťového souboru Jakuba Valeše si pak všichni na závěr zazpívali husitský chorál Ktož jsú boží bojovníci. Pořad Radiodárek k 20. výročí festivalu si můžete na vlnách Českého rozhlasu 2 vychutnat 28. srpna hodinu před polednem.