Místostarosta Václav Klecanda, který je nadšeným podporovatelem elektromobility, oznámil, že E.ON požádal město Tábor o vytipování lokality, kde by tento dodavatel elektřiny mohl vybudovat nabíjecí stanici pro elektromobily.

„Nejvhodnější se nám i ve spolupráci s E.ONem jeví lokalita na sídlišti Nad Lužnicí hned za kruhovým objezdem,“ řekl místostarosta a upřesnil, že stanice pravděpodobně bude v místech, kde se sjíždí z kruhového objezdu ke Kauflandu. Právě zde se nachází vhodně dimenzovaná elektrická síť. „Je možné tu takovou stanici vybudovat, je zde také prostor, kde by mohla vzniknout dvě rezervovaná parkovací místa,“ dodal. Uživatele elektromobilů nabíjení zdrží na desítky minut, proto byla jedním z kritérií při výběru místa možnost vyžití nebo občerstvení.

DAJÍ SI KEBAB

Václav Klecanda zmínil, že se za budoucí nabíjecí stanicí nachází prodejna kebabů, kde se lidé mohou občerstvit, zatímco se jejich automobil bude nabíjet.

Eva Ticháčková z Tábora s nápadem souhlasí. „Já sice elektromobil nemám a nikoho takového neznám, ale brzy ho asi bude mít kde kdo. Je dobře, že s tím město počítá,“ myslí si.

Dobít elektromobil si už nyní lze například v parkovacím domě u Jordánu, první plnohodnotná rychlonabíjecí stanice v Táboře byla slavnostně otevřena v dubnu v Komenského ulici u táborské průmyslové školy. Tato škola se na jejím vzniku spolupodílela.