Tzv. Newitcherpatelní pořádají podle hlavního organizátora Vojtěcha Kačírka akce jako Zaklínačský ples a Podsvětí: Ofierská mise. Nyní k nim přibude zbrusunový zaklínačský festival Con Morhen: Prokletá srdce, který se uskuteční od čtvrtku 11. do neděle 14. dubna v Táboře. „Inspiraci čerpáme z veleúspěšného světa Zaklínače a příběhu z jeho prvního rozšíření Srdce z kamene pro videohru Zaklínač 3: Divoký hon,“ popsal.

Spousta tematické zábavy

Účastníci festivalu se dle jeho slov mohou těšit na bohatý a tematický program. Přijet má spousta kapel z Česka i ze zahraničí, například Percival, Deloraine, Strigôň, Tempus, Musica Canora, Durangir a Jeden Kmen. Připraveny jsou přednášky z historie a ze světa Zaklínače, workshopy, ukázky řemesel, vystoupení s koňmi, divadelní příběh, PC herna, deskové hry, gwintový turnaj (pozn. red. karetní hra ze Zaklínače), umělecká ulička, kostýmová soutěž o hodnotné ceny a řada dalších aktivit.

Máte rádi fantasy? Vydejte se do Tábora na zaklínačský festival.
Tip na výlet: Láká vás zaklínačský festival? Oblečte středověký kostým a vyrazte

„Pokud jde o dress code, vzhledem k zaměření festivalu jsou vítány kostýmy, které mohou být inspirované Zaklínačem či středověkem včetně fantasy variant,“ uvádí Vojtěch Kačírek s tím, že převleky nejsou povinností. „Návštěvníci mohou samozřejmě přijít i v civilním oblečení,“ dodává.

Součástí bude i příběh

Více podrobností lze najít na oficiální události na facebooku, kde organizátoři postupně odhalují i jednotlivé postavy příběhu, či na webových stránkách.

Festival Con Morhen pořadatelé zasadili do krásného prostředí Housova mlýna, který leží mezi Tismenickým potokem a Holečkovými sady nedaleko historického centra Tábora. „Jde o jedinečnou akci v rámci Evropy, kterou může navštívit až tisíc lidí. Kromě podmanivé atmosféry, mnoha živých koncertů, přednášek, workshopů a prodejních stánků nabízíme i příběhovou složku inspirovanou knižní a videoherní předlohou, do které se mohou různými aktivitami zapojovat i samotní hráči a rozhodnout tak o průběhu a vyústění děje,“ naznačuje Vojtěch Kačírek.

Místní taverny a krčmy budou po celou dobu akce připraveny občerstvovat přítomné. Krom již uvedeného na místě na účastníky čeká také čajovna, dýmkárna, alchymistický bar, tržiště a speciální fotokoutek. Vstupenky lze pořídit taktéž na webu akce od 2 650 korun, za děti se platí pouze 500 korun.

Zdroj: archiv festivalu Con Morhen a kapely Tempus

O spolku Newitcherpatelní

Zapsaný spolek Newitcherpatelní vznikl v roce 2023. Tato skupina pořádá hned několik tematických akcí inspirovaných světem Zaklínače a vychází z organizačního týmu festivalů Blavicon a Novigrad a také foto akce pro cosplayery Blavburg. Kalendář chystaných událostí spolku momentálně zahrnuje akce jako Con Morhen, Podsvětí, Morhenburg, Zaklínačský ples a také nadcházející Písky Ofieru.