Táborští radní vyhodnotili doručené návrhy, které řešily objekt s kombinovaným režimem: dům s pečovatelskou službou a dále se zvláštním režimem pro klienty s Alzheimerovou chorobou.

Nejvíce bodů získal návrh projekční kanceláře Skutek architecture, která si ke spolupráci přizvala i kolegy z Německa. „Spolupracujeme už delší dobu, oceňujeme jejich pečlivost a schopnost odfiltrovat zbytné věci a soustředit se pouze na podstatu," zdůvodňuje architekt Ondřej Dvořák z pražské kanceláře, který obor sociálních staveb vyučuje na české vysoké škole. Architekti dům rozdělili na dva samostatné celky se soukromými zahrádkami a kontaktem na přilehlou Kozí stezku, výhledem na město a dokonce i s dětským hřištěm.

Jejich pojetí domova, který respektuje rozdílnou skladbu obyvatel a jejich sociální potřeby, se nejvíc zamlouvá i ředitelce táborského G – centra Jaroslavě Kotalíkové. „Tento vítězný návrh mne upoutal nejvíc. Objekt je jednoduše členěný, aby každý obyvatel věděl, kde je, měl dobrou orientaci a neztrácel se. Určitě pro lidi s Alzheimerovou chorobou nejsou vhodné balkony, se kterými počítal jiný návrh," okomentovala Jaroslava Kotalíková vítězný návrh, byť její hlas na výsledek soutěže neměl vliv.

Vypočtené náklady na stavbu centra dle vítězného návrhu se pohybují kolem 125 milionů. Nejlevnější řešení počítá s 95 miliony, nejdražší se 158 miliony bez daně. „Všechny návrhy ale počítají i s demolicí stávajících objektů," upřesnil tajemník radnice Lubomír Šrámek. Tajemník dodal, že připravují výstavu, kde se lidé budou moci s návrhy řešení seznámit. V září bude k vidění ve Střelnici.