Již po jedenácté se konala soutěž Talent roku, která je určena dětem a mládeži do 18 let.
Své adepty na vítězství nominovalo v šesti kategoriích 15 základních, středních a základních uměleckých škol táborského okresu. Letos se sešlo 54 nominací, z toho devět v kategorii humanitní, jedenáct v přírodovědně– technických oborech, pět v kategorii umělecké, 17 ve skupině sportovní, deset v kategorii všestranné a dvě ve speciální.
V listopadu se ustanovila hodnotitelská komise, v níž zasedli zástupci hlavních sponzorů, města Tábor a odborníci z řad pedagogických pracovníků. I když pro ně hodnotit nebylo jednoduché, nakonec vybrali ty nejlepší.
Ve skupině humanitní se nejlépe umístila Martina Střelková z gymnázia Pierra de Coubertina, cenu dostala za cizojazyčné dovednosti. Kategorii uměleckou ovládla Barbora Brabcová ze ZŠ Husova, která navíc v závěru slavnostního večera skvěle zahrála na klavír. V nejvíce obsazené skupině sportovní se na první příčku probojovala Petra Kanovová z Táborského soukromého gymnázia.
Mezi nejvšestrannější studenty okresu patří Petr Hudeček z gymnázia P. d. C. Ve speciální skupině zvítězil cyklista Tomáš Růzha z Klíčku. V přírodovědecko-technické to byl Stanislav Fořt z gymnázia P. d. C., který se zajímá o astronomii. V závěru si odnesl i peněžní Cenu Jiřího Pešky pro mimořádně nadaného studenta, kterou uděluje Rotary Klub Tábor.
Nikdo ale nakonec nepřišel zkrátka. Všichni nominovaní i vítězové dostali hodnotné dárky a diplomy.

David Peltán