Stavbu kvůli změně dotačních podmínek ze strany Národní sportovní agentury nakonec zainvestovalo město Tábor zcela ze svého. Nahradila původní halu z roku 1929, která původně vznikla jako dočasný objekt pro výstavu Československého válečnictví.

Ve středu večer se v táborské galerii U Radnice konala vernisáž výstavy obrazů táborského rodáka a významného paleoartisty Jana Sováka.
OBRAZEM: Ilustroval Jurský park. Teď vystavuje v Táboře

Základem areálu je hřiště o rozměrech 20 na 40 metrů s výběhovými zónami s možností dělení na menší hřiště, strop vysoký 10 metrů, tribuna pro 500 diváků nebo atletický tunel o délce 90 metrů. Součástí jsou mimo jiné také posilovna, rozcvičovna, taneční sál a režie pro venkovní areál.

„Je to velký krok kupředu. Kromě samotné haly je přínosem fakt, že v lokalitě kolem Kvapilovy ulice vznikne ucelený sportovní kampus, který bude sloužit nejen organizované sportovní veřejnosti, ale i aktivní veřejnosti,“ uvedl již dříve jednatel TZMT Jan Benda.

Tábor během druhé světové války a německé okupace. Fotografie pocházejí z táborského atelieru Šechtl a Voseček. Zveřejňujeme je s laskavým svolením Marie Šechtlové.
OBRAZEM: Podívejte se do Tábora během války a německé okupace

Slavnostního otevření se zúčastnila celá řada hostů včetně zástupců armády, která měla na původní zbourané hale věcné břemeno. Senátor Jaroslav Větrovský popřál Táboru především sportuchtivé děti, náměstek hejtmana František Talíř pak obrazně smekl. "Takovou halu jen tak nějaké město v kraji nemá," uvedl.

Starosta Štěpán Pavlík pak vyzdvihl, že stavba sportovního areálu je důkazem dobrého finančního zdraví města.

Po slavnostním přestřižení pásky čekala na návštěvníky prohlídka. Následovalo ji volejbalové utkání.