Pozemky v Plané nad Lužnicí a Měšicích. To je soupis nemovitostí, které Tábor nabízel Jindřišce Jahnové jako výměnu za její pozemky pod Komorou. 

Tah dámou radnici nevyšel a teď je otázkou, zda bude ochotný tasit krále. Tedy o něco lukrativnější majetek. Protistrana totiž tyto nemovitosti vnímá jako neadekvátní.
„Paní Jahnová s touto nabídkou nesouhlasí, v pondělí jsme o tom informovali emailem. Hodnota nabízených nemovitostí musí odpovídat hodnotě pozemků paní Jahnové,“ říká její právní zástupce Vítězslav Dohnal.
Dodal, že směnu pozemků radnici nabídli v domnění, že takové řešení bude pro město přijatelnější než sáhnout pro miliony korun. „Snažili se pak narychlo něco najít a nabídli zemědělskou půdu na okraji Tábora,“ míní Dohnal.
Není divu, že Tábor hledal pod tlakem. Protistrana mu na to dala jen půl měsíce. Jinak avizovala soudní cestu.
Majitelka je ochotná svůj majetek prodat minimálně za 500 korun z každého metru. V konečné sumě se tedy hraje o 20 milionů. Na cenu 20 milionů ale zase nechce přistoupit investor areálu Komora, tedy město.

Varianty řešení

1. Prodej za 500 Kč/m2 (město akceptuje pouze 200 Kč/m2)
2. Pronájem minimálně na 15 let (nyní Tábor platí 10 Kč/m2 a požaduje kratší dobu. S tím by uspěl, kdyby byl ochotný platit 25 Kč/m2)
3. Směna pozemků – 41 000 m2

Starosta Jiří Fišer teď neúspěšnou směnu a návrh na další postup projedná ve vedení města a se zastupiteli.
„Musíme se poradit, naší povinností je s majetkem města nakládat správně. Podle mého názoru je stále ve hře nechat posoudit hodnotu pozemku některou vysokou školou.“

Na tom se před časem obě strany shodly s tím, že výsledek nezávislé renomované znalecké instituce budou respektovat. Začátkem března ale pokus o smír spadl ze stolu majitelky pozemků. Další posudek odmítla s tím, že se chce držet výpočtu ceny od svého znalce.

Podle vedoucí správy majetku města Dany Švecové se pozemky nyní vybíraly tak, aby odpovídaly tehdejší hodnotě a bonitě půdy pod Komorou. Proto do směny nabídli zemědělskou půdu.
„Máme celou řadu jiných nemovistostí, pozemky i budovy, ale zatím od paní Jahnové nezaznělo, co a kde by chtěla,“ uvedla Švecová. ⋌(aš)