Na regule uznání rekordu dohlížel komisař Agentury Dobrý den Pelhřimov Vilém Doležal. „Naším nepsaným pravidlem je, že aby rekord vypadal jako rekord, musí být při těchto davových akcí účastníků minimálně sto. Tady tři minuty a 23 vteřiny tančilo 253 lidí, takže rekord je platný,“ potvrdil platnost.

Tábor je také držitelem rekordu ve zpěvu husitského chorálu, a to z loňského roku. Při Táborských setkání s Danielem Hůlkou ho na náměstí zpívalo 6453 lidí. S husitstvím je spojen i starší rekord, který padl na Housově mlýně v roce 2006. Na jednom místě se sešlo 282 lidí a čtyři psi s páskou přes oko, čímž si připomněli osobnost táborského hejtmana Jana Žižky. V roce 2011 se o další zápis postarali studenti průmyslové školy. Nepřetržitě čtyřiadvacet hodin na Samotě u houpacího koně na žentouru vyráběli elektrický proud. Do knihy se dostali s hodnotou 5,7 kWh. Vytočilo jecelkem třicet dvojic studentů.

Madison vůbec není mladý tanec, jen před lety oprášil svou někdejší popularitu. „Ten tanec vznikl v Ohiu už v roce 1957 a my ho v tanečních kurzech učíme asi deset let. Zjistili jsme, že je z novinek nejoblíbenějším tancem, takže se k němu vždy po nějaké pauze vracíme. Přivezly nám ho naše členky z Francie, kde byly na dovolené a kde se madison tančí. Dnes se vlastně na náměstích tančí po celém světě,“ představila tanec lektorka studia 6dance Tábor Hana Stehlíková.

A jak se na náměstí tančilo? „Krásně, moc se mi to líbilo, bylo to perfektní,“ hodnotila Jitka Míková z Tábora, která plánuje, že si na náměstí ještě během léta zatančí. Kdo nestihl páteční diskotéku, může si na Žižkově náměstí se 6dance zatančit ještě jednou v červenci a jednou v srpnu. Informace budou u „plážového“ stánku.