"Rada vnímá situaci jako závažnou. Řada opatření se přijala ihned. Městská policie zvýšila dohled v inkriminovaných lokalitách a exponovaných časech, aby svou přítomností podobným útokům předcházela. Strážníci se spolu s Policií ČR kontrolují místa, kde dochází k protiprávnímu jednání. Policie ČR zapojila do prevence i kriminální službu, na školách se průběžně konají preventivní besedy," uvedl mluvčí radnice Luboš Dvořák a připomněl, že přímo v terénu působí dva romští koordinátoři města. Město dle jeho slov zintenzivní práci nové komise pro bezpečnost a prevenci kriminality.

"Chceme vyslat veřejnosti jasný signál, že se otázce bezpečnosti systematicky věnujeme,“ uvedl radní Jiří Horecký a zdůraznil, že zvýšení bezpečnosti v Táboře je cílem vedení města bez ohledu na říjnové incidenty.

"Bezpečí občanů je jedním z hlavních bodů koaliční smlouvy. Velitel Městské policie a vedoucí Odboru kanceláře starosty připraví a předloží radním do 31. 1. 2023 podrobný plán s konkrétními opatřeními, která povedou a podpoří zvýšení bezpečnosti ve vybraných lokalitách města Tábor," doplnil Luboš Dvořák.

Ředitel Územního odboru Policie ČR Tábor Jiří Štecher zdůraznil, že Tábor rozhodně není nebezpečné město. „Zaznamenali jsme mírných nárůst kriminality, ale po loňském a předloňském covidovém roce, kdy byly zavřené restaurace, jsme s tím počítali. Nejedná se však o žádný razantní nárůst,“ uzavřel ředitel Jiří Štecher.