Aktualizace: Krátce před nedělním polednem záchranné složky muže našly, bohužel bez známek života. Muž (ročník 1972) se v sobotu vydal do Jordánu plavat, poté byl nahlášený jako nezvěstný.

Policisté a hasiči včetně potápěčů od sobotního podvečera pátraly po pohřešovaném muži. Deníku to v neděli ráno potvrdil policejní mluvčí Milan Bajcura. „Muž s největší pravděpodobností utonul. Práce jsme museli přerušit kvůli přívalovému dešti, pokračujeme znovu v pátrání od nedělního rána," upřesnil.

Muže hledali u obou břehu táborské údolní nádrže Jordán. U restaurace Černá perla operovali policisté s potápěčskou výbavou. Na Sokolské plovárně byli hasiči se čluny.

O víkendu v kraji utonuli dva muži.
Dva utonulí muži na pískovně a Mrhalu. Další se topil ve Vltavě v Budějovicích

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů potvrdila, že na místě zasahovaly jednotky hasičů z Tábora, Týna nad Vltavou a Českých Budějovic se svými čluny a třemi potápěči. „Pátrání muselo být zhruba v sobotních 19:40 hodin přerušeno kvůli silné bouřce, od nedělního rána se v něm pokračuje,“ uvedla v neděli dopoledne.

Případů přibývá

Jak dále informoval tiskový policejní mluvčí Milan Bajcura, muž se vydal na Jordán odpoledne plavat a pravděpodobně podcenil své síly. „Bohužel muže jsme našli bez známek života. Takových případů utonutí nám v poslední době přibývá. Každý víkend máme nejméně jednu utonulou osobu v Jihočeském kraji,“ konstatuje smutná fakta.

Podle jeho informací šlo o další z nešťastných tragédií v pořadí. Muž se měl jít v sobotu odpoledne vykoupat. „Lidé by i v parných dnech měli brát ohled na svůj zdravotní stav a věk a nepřeceňovat svou fyzickou zdatnost,“ upozornil.

Policie. Ilustrační snímek
V pískovně v Tušti utonul muž, nejspíš byl pod vlivem alkoholu

Během uplynulých dvou týdnů jihočeská policie řešila podobné případy tonutí například ve Vltavě v Budějovicích (muž zemřel v nemocnici), v rybníku Mrhal u Rudolfova, v pískovně Roudná a Tušť u Suchdola nad Lužnicí.

K většině tonutí podle policejních statistik dochází právě na veřejných koupalištích, zejména vodních dílech, nádržích, rybnících, přehradách, či řekách, nikoliv doma v bazénech. „Nejhorší jsou případy, které se týkají dětí,“ uzavírá Bajcura a upozorňuje na případ z úterý 22. srpna, kdy o život přišli dva nezletilí chlapci v požární nádrži Klůček na Žatecku. 

Nádrž v Klůčku ve středu 23. srpna
Tragédie při koupání. V požární nádrži v Klůčku se utopili dva malí chlapci