První etapa rekonstrukce je u konce. „Opravy přinesly rekonstrukci vstupní haly, šaten, opravu dětské části včetně jejího rozšíření o dvě nová brouzdaliště a nové wellness centrum s otevřenou terasou,“ sdělil Jan Benda, jednatel společnosti Tělovýchovná zařízení města Tábor (TZMT).

 Modernizace se dotkla i technologie, které ovlivňují provoz velkého bazénu. „Má novou vzduchotechniku a modernizovanou úpravu vody,“ upřesnil.
V dětské sekci čekají zábavní prvky – skluzavky či chrliče vody. Dospělí ocení moderní recepci a tzv. mokrý bufet přístupný z koupacích prostor.

Investice se prodražila kvůli nenadálým statickým problémům a opravě střechy. Město se ji rozhodlo udělat celou, ne na etapy, jak původně zamýšlelo.
Z původních 65 milionů se náklady vyhouply na 125 milionů korun. Na vstupném se vyšší investice příliš nepodepíše. V porovnání s cenami před rekonstrukcí se hodinový pobyt v bazénu zdražil pouze o deset korun (více v infoboxu).

Z CENÍKU
Základní vstupné na 75 minut bude 75 Kč, pro abonenty 63 Kč.
Pro děti do 140 centimetrů a ZTP je cena 55 Kč na stejnou dobu.

PROHLOUBIT BAZÉN

Velký bazén si na svou novou podobu ještě chvíli počká. O termínu zahájení druhé etapy rozhodne rada města. Ta uložila jednateli TZMT rozšířit projektovou dokumentaci o variantu prohloubení stávajícího plaveckého bazénu pro vodní polo a akvabely.

Třetí a poslední etapa modernizace je zatím v nedohlednu. Díky ní má světlo světa spatřit krytý aquapark s atrakcemi.