„Má mnohočetná poranění, a to nemluvím o psychickém traumatu své dcery,“ uvedla matka v otevřeném dopise starostovi a městské policii. Před několika dny došlo k dalšímu napadení, tentokrát s loupežným motivem, jak potvrdila mluvčí jihočeských policistů Lenka Pokorná.

„Jeden z posledních incidentů, ke kterému došlo v nočních hodinách z 26. na 27. října poblíž autobusové zastávky na Pražském sídlišti v Táboře, bylo loupežné přepadení podnapilého muže,“ uvedla mluvčí a dodala, že se mělo jednat o skupinku nejméně tří mladíků, kteří po poškozeném nejprve požadovali cigarety a peníze, které jim odmítl dát.

„Následovalo fyzické napadení, které muž neustál a upadl na zem. Mladíci mu měli prohledat kapsy a odcizit mu peněženku s penězi, osobními doklady a platební kartou,“ dodala. Při napadení utrpěl muž blíže nespecifikovaná poranění a přišel zhruba o pět tisíc korun.

V reakci na tyto a podobné incidenty uskutečnili táborští policisté ve spolupráci s kolegy ze Sezimova Ústí a také strážníky táborské městské policie minulý čtvrtek kontrolu míst, kde nejčastěji dochází k protiprávnímu jednání a kde se nejčastěji scházejí skupinky mladých lidí.

„Policisté se ve dnech právě probíhajících prázdnin více soustředí na mládež a na její rizikové chování, zejména na požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek, které mnohdy vedou k protiprávnímu jednání. Zaměřili se zejména na dění v místech častého výskytu protiprávního jednání. Při této akci bylo zkontrolováno 85 osob, z nichž jeden byl veden v pátrání po osobách,“ uzavřela Lenka Pokorná.

Problémy s kriminalitou dětí a mladistvých postihly Tábor už před dvěma lety. Velitel strážníků Petr Svoboda tehdy varoval, že nemá smysl hrát si na hrdinu a brát spravedlnost do svých rukou.

„Vždy je nutné přivolat policejní složky. Ideální je, pokud to situace dovolí, číslo 156 nebo 158 vytočit za rohem, ve vedlejší ulici, aby gang neměl další důvod k agresi,“ vysvětlil.