Táborské už nepřekvapí, že když se do areálu Komora sjedu světoví cyklokrosaři, život tu nabírá jiné dimenze. Všude tisíce lidí, filmové štáby, hluk, potlesk. Ale také skvělá atmosféra.

Tento scénář se naplno rozjede v pátek, kdy švédské závodníky, kteří do Tábora již dorazili, doplní všichni ostatní. Celkem tu bude až sedm tisíc lidí. „To ještě nic není, při mistrovství světa to bývá dvacet tisíc," uklidňuje šéf celého dění Čestmír Kalaš.

Na světový závod již upoutává pyramida na křižovatce u Drsů a na Komoře je hodně živo. Trasu si dnes prošli bodyguardi premiéra v demisi Jiřího Rusnoka, který podle Čestmíra Kalaše přijede na hlavní závod. Stavěly se tribuny a vytyčovaly trasy, na místě je i speciální vůz pro komentátory a rozhodčí, ve školce vzniká tiskové centrum.

Vstup do areálu je bezplatný, tak přijďte fandit. Hlavně počítejte s omezeným parkováním. „Uzavřená budou parkoviště přímo v areálu Komory a také v Havanské ulici. Doporučujeme proto do blízkosti areálu vůbec nejezdit," upozorňuje za radnici Štěpánka Voráčková.

Anketa: Těšíte se na závody v cyklokrosu?

Michael  LoskotaMichael Loskota
Těším se, ale na ovál se dívat nechodím, protože jsem často v práci. Mám ale možnost jízdu cyklokrosařů sledovat z okna, bydlím v jednom z vyšších pater, takže mám celkem dobrý výhled. Myslím si, že je fajn, že se cyklokros koná v Táboře. Je to pro město přínos.Alexandra PařízkováAlexandra Pařízková
Já se neřadím mezi fanoušky cyklokrosu, ale proti konání nejsem. Na druhou stranu nám to přináší starosti, kde zaparkovat. Už teď je to tady katastrofa a tím, že přijedou ještě sportovci, to bude ještě horší. Občas se nám ale podaří najít místo u paneláku.
Jan PospíchalJan Pospíchal
Já se těším moc. Chodím se na ně dívat pravidelně každý rok. Fandím určitě táborským cyklokrosařům, ale rád se podívám i na výkony těch, kteří přijedou ze zahraničí. S parkováním je to sice složité, ale věřím, že se to zvládne. Je to jen přes víkend.
Lucie  KržováLucie Kržová
Na cyklokros se zřejmě podívat nepůjdu, protože budu v práci. Když mi to ale vyjde, budu koukat z okna. Nejsem přímo skalní fanynka, ale když je ta možnost, tak ji využiju. Jsem ráda, že máme akci kousek od domu. Je to událost a byla by škoda zůstat doma.