Ještě než se Velká Británie mohla radovat z následníka trůnu George Alexandera Louise, syna prince Williama a Catherine, vévodkyně z Cambridge, v Táboře už se narodila první ze dvou princezen – Nela Patočková ze Sedlečka u Chotovin.

Její maminka, šestatřicetiletá Marta Müllerová, v pondělí ani nestačila nesledovala, že se přibližně o 1300 kilometrů dále rodí nejsledovanější miminko světa.

Tipovala holčičku

„Vůbec jsem neodhadovala, že by se královský potomek mohl narodit ve stejný den jako Nelinka," řekla novopečená maminka Marta Müllerová. Tipovala, že Britové budou v pondělí oslavovat holčičku než chlapečka. „Nevím, nějak jsem se klonila k něžnému pohlaví," vysvětlila.

Sama by si však nedokázala představit, že by v den porodu musela uspokojit ještě zájem médií. „Vévodkyně musí mít trpělivost. Hlavně si myslím, že na novináře musí být zvyklá," říká Marta Müllerová, která by si přála, aby z dcery Nelinky vyrostla skromná, hodná a vzdělaná dívka.

Jak dodala, jméno pro ni vybírala dle kalendáře. Nejdříve vyškrtla měsíce červenec a prosinec. To, aby neměla svátek moc blízko narozenin a u Vánoc. „Nakonec z toho vznikla Nela, která slaví svátek v únoru," shrnula maminka, podle níž není v životě důležitý přepych ani peníze, ale slušné vychování.

close ADINA SMUTNÁ poprvé zakřičela mamince Šárce v pondělí v 18.59 hodin. Po narození vážila 2320 gramů. zoom_in Také třicetiletá Šárka Smutná z Tábora se těšila z holčičky Adiny v pondělí jako královský pár ze syna. Jejich počínání sledovala v televizi a četla o něm i v novinách.

S médii musela počítat

„Kate musela musela se zájmem médií počítat ve chvíli, kdy si brala Williama. Je to velký zásah do soukromý, ale oni to zvládnou," věří Šárka Smutná.

Pyšný otec Luboš Táborskému deníku prozradil, že od doby, kdy se mu narodila dcera, jí známí neřeknou jinak než princezna. Přispěla k tomu zejména hodina. George Alexander Louis vykoukl na svět jen dvě a půl hodiny před Adinou Smutnou.

„Už jsem to slyšel od několika kamarádů. Její narození si spojili s datem, a tak se na to nikdy nezapomene," usmíval se Luboš Smutný. Manželka Šárka ho doplnila: „Podle známých má malý George v Táboře svou nevěstu a až bude Adinka větší, musí se do Británie podívat na svého prince," říká s nadsázkou.

Podle ní se člověk v životě obejde bez velkého bohatství. O mnoho cennější je, aby si dokázal vážit všeho, co získá poctivou cestou.