V Táboře druhý, na Táborsku pátý mléčný automat. Po sídlišti Nad Lužnicí začala Farma u Drhovských z Maršova prodávat svoje mléko také na Pražském sídlišti. Automat najdete hned vedle pošty.

„Náklady se nám nyní rozloží, ekonomicky to bude výhodnější. O mléko je stále zájem, až na některé výkyvy kvůli počasí se na „Sojčáku“ stabilně prodává sto až sto padesát litrů denně,“ informoval farmář z Maršova Miloslav Drhovský.

Litr čerstvého nepasterovaného a plnotučného mléka tu pořídíte za 18 korun, půllitr za deset. Automat k tomu nabízí celou řadu nádob, kam lze mléko načepovat. Nejlevnější plastová stojí 10 korun, skleněná 15 korun a za 75 korun si můžete z automatu vyzvednout barevnou s potisky.

„Je to bezvadné. Jezdili jsme si pravidelně na Sojčák. Vždycky jsme si nabrali osm, devět litrů. Přeci jen je to z ruky. Jsme rádi, že teď to máme skoro za domem. Mléko miluju od malička a můžu to posoudit. S krabicovým, které se prodává v obchodech, se to vůbec nedá srovnávat,“ tvrdí Aleš Krejsa z Tábora.

Farma z Maršova nevylučuje, že další automaty budou následovat. Do budoucna uvažuje například o stanovišti ve Fugnerově ulici u bývalé tržnice.