"Jedná se o majetek, který je obvykle prodáván formou aukce. S Českou poštou jsme se ale domluvili, že pokud prokážeme zásadní veřejný zájem, tak by budovu město mohlo nabýt do svého majetku za cenu odborného kvalifikovaného odhadu, který říká, že budova má hodnotu okolo 34,5 milionu korun," uvedl starosta Štěpán Pavlík ještě před hlasováním. Dodal také, že tím by schválili kupní smlouvu a související rozpočtová opatření.

Vedení města zatím ještě nemá zcela přesnou představu, co by se v budově mělo v budoucnu nacházet. "Tato debata nás teprve čeká. Jednou z možností, které se nabízejí, je opuštění části pronajímaných prostor v budově bývalé Tabačky, která patří Úřadu práce. Některé odbory městského úřadu by tak byly vedle sebe. Budova se dá i stavebně propojit s nynějším úřadem v sousedící budově číslo 11," dodal. Zdůraznil také důležitost toho, že přímo v centru města, na Žižkově náměstí, bude další budova ve vlastnictví města a sloužící občanům města.

Ilustrační foto.
S dotacemi na zateplení domu pomůže seniorům na Táborsku MAS Krajina srdce

Následovala debata zastupitelů, kteří se v názoru na koupi budovy vzácně shodovali. "Je to pro nás opravdu veliká šance, vlastnit budovu v centru města. O jejím využití se ještě povede diskuze, ale budova v centu města bude sloužit veřejnému zájmu," uvedla zastupitelka za ANO Soňa Šicnerová.

"Jsem rád, že budeme mít kontrolu nad takhle velkou budovou. Pokud bychom ji nenabyli, těžko bychom o ní pak mohli kdy rozhodovat," dodal komunistický zastupitel Václav Ebert. Dodal také, že město si tak přidělá milionové investice. "Možná dokonce stamilionové, při dnešních cenách," doplnil. Zmínil také obavy občanů, kteří služeb dané pobočky pošty využívají.

Vrby u Jordánu půjdou k zemi. Oprava lávky vyjde na 91 milionů.
Vrby u Jordánu půjdou k zemi. Oprava lávky vyjde na 91 milionů

"Jakmile se někde stalo, že byla budova pošty nabídnuta k prodeji, tak se tam ta pošta dřív nebo později zrušila," uvedl s odkazem na Nadějkov a Jistebnici. "Myslím si, že nájem nebude po roce 2031 prodloužen. Nebo bude ukončen ještě dřív," uzavřel.

Usnesení bylo v hlasování přijato všemi 26 přítomnými zastupiteli.