Sotva volební komisaři sečetli hlasy, někteří zástupci stran a hnutí, jež jsou zastoupeny v táborském zastupitelstvu, začali diskutovat nejen o výsledku voleb, ale také o možnosti sestavit koalici. Stále ale příliš nechtějí mluvit o tom, jak by mohlo vypadat vedení města Tábor pro příští čtyři roky.

Zatím nejpravděpodobněji se jeví koalice dvou silných hráčů: vítězného Tábora 2020 a hnutí ANO, kteří oba shodně získali po šesti mandátech. Ty by však muselo doplnit nejméně jedno další uskupení. Lídři nejsilnějších subjektů se již setkali a navzájem si sdělili své představy.

Podle Štěpána Pavlíka bylo jednání příjemné, další kolo vyjednávání plánují absolvovat ještě během tohoto týdne.

HLEDAJÍ SHODU NAPŘÍČ PROGRAMY

Mezitím se zástupci Tábora 2020 setkali také s Piráty (třetí místo se čtyřmi mandáty) a JiNAK! (čtvrté místo se třemi mandáty).
„Zatím hledáme programové průniky a musím konstatovat, že se nám je v celé řadě bodů daří nalézt. Ať už se jedná o nutnost naplánovat další etapy rekonstrukce Budějovické ulice či dokončení opravy plaveckého stadionu. Shodneme se i v celé řadě dalších, liší se snad jen důraz na priority,“ uvedl Štěpán Pavlík.

Před sebou má Tábor 2020 ještě jednání s ČSSD. „Přestože sociální demokracie získala pouze jeden mandát, spolupráce se současnou místostarostkou Olgou Bastlovou se nám během uplynulých let osvědčila,“ upřesnil.

Podle vyjádření Radky Maxové z hnutí ANO je v principu vyloučena čtrnáctičlenná koalice, označila ji za příliš křehkou.

ANO mělo podle našich informací v pondělí večer jednat s Piráty. Výsledky jejich setkání však nebyly v době uzávěrky ještě známy.