Rada města Tábora souhlasila se zvláštním užíváním pozemní komunikace za účelem pořádání sportovní akce: závod ve sjezdu městem na horských kolech Downtown Tábor 2023. Atraktivní klání bikerů se ve městě koná potřetí, letos organizátoři zvolili symboliku v národní trikolóře.

Jak informuje mluvčí města Tábora Luboš Dvořák, lidé se mohou těšit na rychlou, skoky nabitou trať, kterou po celý den bude zdolávat na 150 závodníků. "Trať závodu doznala ještě pár drobných, a jednu větší změnu. Získala tak ještě více na atraktivitě, jak pro jezdce, ale hlavně pro diváky. Nadále je situována v historickém centru Tábora se startem od kostela na Žižkově náměstí," popisuje.

V klikatých, malebných uličkách Starého města jsou po celý sobotní den k vidění divácky atraktivní, mnohdy velice technicky náročné překážky. "Z počátku šlapavá trať se po chvíli mění v rychlý sjezd po proměnlivém povrchu a zakončuje ji technický terén parku Holečkových sadů," uvádí dále.

Veřejné projednání dokumentace vlivu záměru průmyslová zóna na životní prostředí - EIA se konalo v soběslavském kulturním domě ve středu 23. srpna od 15 hodin.
Projednání průmyslové zóny v Soběslavi se změnilo ve slovní přestřelku

Pořadatelé přichystali ještě několik překvapení, pro jezdce i diváky. Po celou dobu závodů je na Žižkově náměstí připraven od partnerů a sponzorů bohatý doprovodný program pro celé rodiny. Žádné závody by se neobešly bez fanoušků, a proto je na sobotu připravena soutěž o tu nejlepší Fan Crew – hodnotí se převleky, bubny, řehtačky, fandítka. Nejhlasitější a nejoriginálnější skupina fanoušků dostane cenu.

Organizátoři se již předem omlouvají obyvatelům historického jádra za dočasný zábor části parkovacích míst. "I při přecházení trati je třeba být velmi obezřetný. Kolem trati budou stát a hlídat ji pořadatelé s píšťalkou. Jakmile zazní hvizd, znamená to, že se velkou rychlostí blíží závodník," upozorňuje Luboš Dvořák.

Během programu se mimo jiné uskuteční charitativní sbírka. Pomůže dívce Andulce, které ochrnula levá ruka, když přišla na svět. (lep)

Harmonogram:

9.00–10.00 prezence

9.00–10.00 povinná pěší prohlídka tratě

10.00 DJ Adie

10.00–12.30 povinný trénink (min. 3x - kontrola start / cíl)

12.45 setkání závodníků s pořadateli (na startu)

13.00 1. kolo Downtown Tábor

15.00 Dětský závod

15.30 2. kolo Downtown Tábor

18.00 vyhlášení