Půl milionu zašle do finanční sbírky, kterou pořádá humanitární organizace Člověk v tísni. Zbývajících 500 tisíc pak rozdělí následovně: 100 tisíc se stane základem pro sbírku organizovanou MAS Krajina srdce, 400 tisíc bude sloužit pro vybavení bytů pro uprchlíky podle rozhodnutí rady města.

Zastupitelé nejprve odhlasovali usnesení odsuzující útok Ruska na Ukrajinu, po něm následovala krátká diskuse. S kritikou vystoupil komunistický zastupitel Václav Ebert. "To, co se stalo na Ukrajině, je samozřejmě velice složitá věc. Bude to mít tady pro nás všechny dlouhodobé důsledky. Já však nechápu, proč my posíláme kamsi finanční prostředky Člověku v tísni," začal úvodem. Dále kritizoval nabídku bytů s odkazem na názory, které slyšel od obyvatel Tábora. Jako vhodnější označil ubytování uprchlíků například v bývalé vojenské ubytovně.

"Mluvím s lidmi a jsou z toho trošku rozladění. Pokud tu někdo několik let žádá třeba i jen o výměnu bytu a ničeho se nedobere, není to moc dobrá zpráva Táborákům, kteří na to někteří čekají jako na smilování," dodal.

Na to reagoval bývalý starosta Jiří Fišer (Tábor 2020). "Nechci tu začínat žádnou diskusi, ale musím říct, že tím, co jsem teď slyšel, jsem hluboce zasažen," uvedl.

Poté si vzal slovo bývalý starosta a nynější zastupitel za ODS František Dědič. "Myslím si, že toto není téma, které bychom měli používat k politickému boji či čemukoli podobnému. Myslím si, že částka, kterou si necháváte pro radu města je zbytečně nízká a mohla by být klidně zvýšena, ať už na 900 tisíc nebo i milion. Přestože obecně k současné koalici příliš důvěrou neoplývám, tak v tomto případě si ji zaslouží," uvedl.

Při hlasování o schválení pomoci Ukrajině bylo 22 zastupitelů pro, jeden se zdržel.

Městských bytů je nyní připraveno osm, tři se už chystají, následovat je mají brzy další čtyři. Celkem by jich město mělo připravit až čtyřicet. Podařit se to má i díky návrhu Bytesu, jak nynějších 29 bytů navýšit o další desítku. Těchto 10 nových bytů by mělo vzniknout z původně nebytových prostor.