Táborské techničky dostaly za úkol sledovat možnosti získání dotací, během oprav a rekonstrukce veřejného osvětlení pak také mají již připravovat kabeláž pro případné posílení spotřeby.

„Nabíječky budou samozřejmě zpoplatněné, bude na nich terminál pro nabíjecí karty, případně bude možné používat k platbě různé aplikace,“ upřesnil místostarosta Václav Klecanda.

Radnice má již vytipovanou řadu lokalit, kde by nabíječky měly vzniknout. Jedná se mimo jiné o parkoviště na Pražském sídlišti, u G-centra, obchodního domu Dvořák, Tabačky či restaurace Brusírna. Jako nutnou podmínku označil místostarosta sousedství blízkých parkovišť.

Tábor elektromobilitu dlouhodobě podporuje, například strážníci využívají elektromobil Kia e-Niro v prodejní hodnotě téměř jednoho a čtvrt milionu korun. Město vyšel na částku kolem jednoho milionu. Bylo to díky slevě od prodejce ve výši téměř 150 tisíc a také díky dotaci ve výši zhruba čtvrt milionu, kterou město získalo z operačního fondu životního prostředí.

Na Žižkově náměstí už existuje nabíjecí stanice, další se nacházejí v parkovacím domě pod Střelnicí a v areálu Střední průmyslové školy strojní a stavební v Táboře.

Velitel městské policie využití elektromobilů vítá. „Jsem rád, že jsme tuším první v jižních Čechách, kteří jako městská policie jdeme touto cestou. Auto, které se permanentně pohybuje ve městě, tak přispěje k tomu, abychom méně znečišťovali životní prostředí,“ sdělil a připomněl i pozitivní zkušenost s využíváním elektroskůtrů.

„U těch se však jedná spíš o sezónní záležitost, protože není možné je využívat například během zimy,“ uvedl již dříve při příležitosti předání elektromobilu městské policii.