Nebývalý zápas fotbalové baráže se koná na stadionu v Kvapilově ulici od 17.30 hodin. O postup do 1. ligy se střetnou týmy FC Silon Táborsko a SK Dynamo České Budějovice. „Jde o organizačně a návštěvnicky náročnou událost, očekávají se davy fotbalových příznivců včetně příjezdu fanoušků z řad ultras,“ upozorňuje mluvčí města Luboš Dvořák.

Vedení města proto prosí všechny účastníky, aby byli na místech včas. „Jedná se o utkání s velkou koncentrací diváků. Doporučujeme zvolit cestu pěšky nebo posílenými spoji MHD. Shodli jsme se, že vyparkovat ulici Kvapilova, kde stojí auta místních obyvatel, není nutné,“ dodává k akci starosta Štěpán Pavlík.

Motoristům ale radí využití záchytných parkovišť v přijatelné docházkové vzdálenosti. „Lze využít parkovací dům Centrum pod Střelnicí nebo povrchové parkoviště ve čtvrti Dvorce,“ vyjmenovává starosta. Parkovat lze také u zimního stadionu, odkud je pěší cesta asi 15 minut. „Parkoviště u plaveckého stadionu bude jistě brzy plné,“ dodává Pavlík.

První zápas baráže o fotbalovou ligu: Dynamo ČB - Táborsko 2:1.
Kam o víkendu na jihu Čech za sportem? V Táboře se bude hrát o fotbalovou ligu

Tábor klade na první místo bezpečnost obyvatel. „Mluvil jsem s šéfy městské i státní policie. Bezpečnostní složky jsou připraveny v dostatečném počtu dopravních policistů, pořádkových jednotek i kriminalistů, aby v Táboře zůstal zachován veřejný pořádek i ochráněn soukromý majetek. Speciální oddíl bude doprovázet fanoušky soupeře po celou trasu městem až na stadion a bedlivě kontrolovat jejich projevy. Přímo na stadionu bude klubem výrazně posílena bezpečnostní služba,“ vyjmenovává Pavlík.

Starosta Tábora, který si kvůli baráži telefonoval s primátorkou Českých Budějovic Dagmar Škodovou Parmovou, uzavírá tím, že doufá, že se mimořádné utkání se silným divácky atraktivním nábojem obejde bez problémů. „Přejeme všem návštěvníkům a příznivcům táborského fotbalu, aby si vychutnali sportovní souboj na hřišti. Bezpečnostní opatření jsou zainteresovanými aktéry nastavena s maximální péči, aby nebyl důvod k obavám,“ dodal.