Fanoušci věří, že HC Tábor ještě sérii dvěma výhrami otočí, a to i díky jejich mohutné podpoře. Tábor tedy podle mluvčího táborské radnice Luboše Dvořáka čeká velký páteční zápas pravděpodobně s rekordní návštěvou. Už 7. a 8. dubna utkání této série vidělo 3221, respektive 3433 diváků.

"Sportovní příznivci, kteří na hokej jezdí autem, vědí, že stávající kapacita parkování u zimního stadionu není schopna nárazově velký zájem fanoušků absorbovat," zmínil.

"Doporučujeme, pokud nejsou fanoušci v dochozí vzdálenosti, zvolit cestu autobusy MHD. Vyjednali jsme s firmou Comett Plus posílení dopravy po zápase,“ uvedl starosta Tábora Štěpán Pavlík.

Nemocnice Tábor, ilustrační foto.
Nemocnice Tábor je schváleným Regionálním onkologickým centrem

Upozornění pro cestující: v pátek dne 12. dubna bude vypraven mimořádný spoj MHD linky č. 17 po skončení hokejového utkání play off 2. ligy mezi HC Tábor a AZ Havířov. Spoj bude vypraven cca 15 minut po skončení hokejového utkání. Na spoji budou nasazeny dva kloubové autobusy. První přistavený autobus pojede do Plané nad Lužnicí. Druhý přistavený autobus pojede do Sezimova Ústí 2 Kovosvit. Informace o konečné zastávce budou zobrazeny na informačních cedulích autobusů.

Vedení radnice doporučuje motoristům využít „skryté“ parkoviště ve Dvorcích, na které se vjíždí z ulice Kpt. Jaroše vedle rozestavěného bytového domu, kde je k dispozici zhruba 110 míst. Pro zdatné fanoušky jsou k dispozici parkoviště v Jordánské ulici v lokalitě Pod Ptákem a před plaveckým stadionem.

Setkání vedení ZŠ Bernarda Bolzana se správní radou nadačního fondu a rodiči žáků v centru Univerzita v Táboře se konalo v pondělí 8. dubna večer.
ZŠ Bernarda Bolzana v krizi. Učitelé dávají výpovědi, rodiče iniciují jednání

Vedení města Tábora se obrací na fanoušky, aby auta neparkovala na trávnících, chodnících, v protisměru. „Stáním aut na městské zeleni dochází k jejímu poškozování. Špatným parkováním mohou také zamezit rychlému zásahu vozů Integrovaného záchranného systému, kdyby byl potřeba,“ apeluje starosta Tábora.