Tábor bude mít halu, v níž by se mohly hrát olympijský volejbal či basket. S takovými parametry počítá u sportoviště v Kvapilově ulici. Start přeměny začne příští rok a se stejnou strategií vyjdou i fotbalisté u svého hřiště.

Lidé z ulice se mají připravit na stavební ruch. „Moc nadšený nejsem. Dřív na tom hřišti byla škvára a mohly si tam jít děti zakopat. Pak udělali umělý trávník a hřiště zavřeli. Ani jedno hřiště v ulici není přístupné," stěžuje si Pavel Sychra z Kvapilovy ulice, který by spíš uvítal plochu přístupnou pro veřejnost.

Fotbalisté od Tábora dostanou 1,2 milionu. „Od klubu vykoupíme část pozemků, které potřebujeme pro halu a za ty zaplatíme. Pak už si ale rekonstrukci musejí udělat sami, v rozpočtu s ní nepočítáme," uvedl starosta Jiří Fišer s tím, že nechtějí míchat veřejné peníze se soukromými, když hřiště patří fotbalovému klubu. Fotbalový klub řešení vidí. „Nabídli jsme, že majetek za korunu převedeme na město, ovšem za předpokladu, že vybuduje stadion. Odezvu nemáme. Zajímavé je, že do roku 2011 do něj z města natekly spousty milionů, 
a v okamžiku, kdy jsme přišli my, už to nejde," reaguje na míchání peněz majitel FC MAS Táborsko Jiří Smrž. Pokud fotbal plány na sto procent zrealizuje, vloží do stadionu po etapách 150 milionů. Připravena je i skromnější verze, třeba bez ubytování.

Snažili se dva roky

Stavbou haly skončí Táboru více než dvouleté snažení. Již nevyhovující tělocvičnu v Kvapilově ulici u fotbalového hřiště rozšíří víceúčelová hala, s níž se původně počítalo u zimního stadionu. A přípravné práce již začaly.

„Radní schválili vypsání výběrového řízení na pořízení dokumentace pro stavební řízení. Novostavba haly pak propojí a výhodně doplní areál vedlejšího fotbalového stadionu," potvrdil tajemník úřadu Lubomír Šrámek.

Pokud nebude problém s výběrovým řízením na dodavatele stavby, mohlo by se s ní začít již v příštím roce. Radnice by tak uzavřela zhruba dvouleté snažení vybudovat sportovní halu, která by odpovídala potřebám táborských klubů.

Na uvolněném místě u zimního stadionu by se pak mohlo uvažovat o rozšíření tenisových kurtů. Město ale naráží na soukromé pozemky.
Fotbalisté počítají, že do konce roku získají stavební povolení a také budou mít zajištěné peníze pro první etapu stavby stadionu v příštím roce. Jak řekl Jiří Smrž sníží si vlastní rozpočet a u banky si vezmou úvěr. Až jej splatí, uzavřou další.