Jak upozorňuje mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák, v historickém jádru se uskuteční více zajímavých a podnětných akcí najednou, což při sebelepší koordinaci může přinést i komplikace zejména s parkováním. „Dá se očekávat velký zájem veřejnosti: Žižkovo náměstí obsadí tradiční a populární Velikonoční jarmark s 90 stánky, parkování na hlavním náměstí nebude možné. Táborský Festival vína, kultury a jídla organizuje staroměstskou degustaci Putování po táborských sklepech. Na náměstí Mikuláše z Husi, které bude uzavřeno, a v přilehlých uličkách (Klokotská, Soukenická, Křížová a Růžová) bude pokračovat natáčení seriálu České televize Ratolesti," vyjmenovává akce, které budou mít dopad na dopravní situaci.

Scénárista Tomáš Feřtek. Sobotní natáčení v plaveckém stadionu v Táboře.
Tábor obsadili filmaři. Ratolesti jsme městu psali na tělo, říká scénárista

„Hojně navštěvované akce přinesou omezené možnosti parkování v oblasti Starého Města. Pokaždé, když se koná Velikonoční jarmark, město vyblokuje celé parkoviště u pivovaru a část parkoviště na Tržním náměstí pro nezbytné potřeby trhu a stánkařů. Není to novinka, to je každý rok stejné dopravní opatření. Letos bude změna v tom, že technika filmového štábu České televize obsadí 23. března také parkoviště v Jordánské ulici v lokalitě Pod Ptákem vedle Tismenického potoka," upozorňuje.

Kde v sobotu zaparkovat auto

1. Využijte parkovací dům Centrum pod spolkovým domem Střelnice.
2. Zaparkujte před plaveckým bazénem, kde je kapacita 180 aut.
3. Nechte vozidlo na odstavném parkovišti v lokalitě Dvorce (vjezd z ulice Kpt. Jaroše), kde je k dispozici zhruba 110 míst, na Staré Město lze dojít za 7 minut. Časovou náročnost město vyzkoušelo „na vlastní kůži“.
4. Naplánujte cestu tak, abyste vůz zaparkovali u vlakového nádraží v ulici Valdenská.
5. V sobotu více než kdy jindy využije k přepravě do centra četných linek autobusů MHD. Na Staré Město ale z důvodu konání jarmarku nezajedou „mikrobusové“ linky č. 60 a 61.