V těžké konkurenci vybojoval bronzové pásmo.

Přední pozice patřili orchestrům z Německa, Polska a Slovenska. V samostatné soutěži o autorskou píseň ale zvítězila skladba Josefa Čechtického s názvem „Už ani Muk, pane D.“, kterou orchestr zahrál na závěr svého soutěžního vystoupení.

OCENILI ZPĚVAČKY

Porota navíc ocenila cenou za mimořádný pěvecký výkon rovnou obě dvě zpěvačky táborského orchestru Renatu Touskovou a Petru Bártovou. Ty zazpívaly písně „Modlitba pro Martu“ a šanson „Sous le ceil de Paris“.

Účast na mezinárodním festivalu zhodnotil kapelník Jakub Valeš. „V té konkurenci, která se na festivalu sešla je to veliký a nečekaný úspěch a je se čím chlubit. Tak kvalitní soupeře jsme ani nečekali a jejich úspěšnost, co se pořadí kapel týká, musíme bohužel uznat. Uvědomme si, že soupeříme

s big bandy konzervatoří, a měst jako byli Drážďany, Berlín, Budapešť, Poznaň, nebo Praha,“ upozorni.

ZVUČNÁ JMÉNA

Na festivalu účinkovalo asi tisíc hudebníků, v zhruba třiceti souborech, trval čtyři dny, v sedmi městech. „Festival takového rozsahu tady

na jihu vůbec nemáme. V porotě byly zvučná jména jako Felix Slováček, Václav Hybš, Tomáš Čistecký z Národního divadla, Jaroslav Bayer, Daniel Barták a další osobnosti z Německa či Maďarska,“ dodal.