V sobotu 20. června jsme se Swing Bandem Tábor vystoupili na Mezinárodním hudebním festivalu v České Kamenici, kde jsme se účastnili soutěže Big Bandů.

Soupeřili jsme tu v kategorii nad 25 let a ve velmi silné konkurenci bandů z Německa, Polska, Maďarska i Slovinska. Na festivalu vystoupilo v různých kategoriích přes třicet orchestrů a mažoretkových skupin.
Přesto jsme se ale spolu s polským Big Bandem Nowosolski, slovinským Jazz Punt Big Bandem a královéhradeckým JH Big Bandem umístili ve zlatém pásmu a celkově na třetím místě.
Zpěvačka Renata Tousková navíc získala od odborné poroty ve složení Felix Slováček, Václav Hybš a další čestné uznání za svůj zpěv, a to jako jediná na festivalu.

Kromě vystoupení v České Kamenici jsme se představili ještě ve Varnsdorfu a německém Bad Schandau.
Na všech veřejných vystoupeních jsme sklidili velice příznivé ohlasy a reakce.
Máme z toho nesmírnou radost, i když si myslíme, že naše soutěžní vystoupení bylo hodně nervózní a při ostatních koncertech jsme předvedli výkon daleko lepší.
Možná právě proto nás takto pěkné umístění překvapilo a doopravdy z něj máme velkou radost.
A navíc, když jsme slyšeli konkurenci, tam prostě nebyla špatná kapela. Také mám velkou radost z Renaty a ohodnocení od takových osobností, které seděly v porotě. Myslím, že nám to umístění dojde až daleko později.

Autor Jakub Valešje kapelníkem
Swing Bandu Tábor