"Náš festival by měl být v první řadě pestrý, každý koncert bude jiný," říká pořadatel festivalu Tomáš Hubka, který do Tábora každoročně zve české i světové špičky klasické hudební scény.

V pátek 15.10. vystoupí v budově táborské Univerzity světový hráč na hornu Radek Baborák. Se svým orchestrem Orquestrina uctí výročí 100 let od narození Ástora Piazzolly vášnivou hudbou Argentinského tanga v mimořádném provedení. Další řada koncertů se bude konat v malém a velkém sále táborského Divadla Oskara Nedbala.

V neděli 7.11. se představí PhilHarmonia Octet Prague společně s pianistou Martinem Kasíkem. Zazní slavné Obrázky z výstavy od M.P. Musorgského. Vrcholem festivalu bude bezesporu operní galakoncert, na kterém ve čtvrtek 25.11. vystoupí světové hvězdy klasické hudby Kateřina Kněžíková a Adam Plachetka. "O tento koncert se festival snažil neuvěřitelných šest let. Budete se moci zaposlouchat do toho nejlepšího z oper W. A. Mozarta," dodává Tomáš Hubka.

Slavným sólistům se stane vyrovnaným partnerem Epoque symphony orchestra pod vedením dirigenta Jana Kučery. A protože dlouhodobým posláním festivalu je rovněž péče o kulturu pro děti, součástí programu festivalu se v neděli 28. 11. od 14:30 stanou dnes již legendární Miniopery Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Pomyslnou třešničkou na dortu bude Adventní koncert v budově táborské Střelnice. Šedesátičlenný Kühnův dětský sbor představí zajímavý program Napříč Evropou. "Pro tento koncert ještě hledáme ideální termín," uzavírá Tomáš Hubka.

Festival se koná za podpory Města Tábora, Jihočeského kraje, Státního fondu pro kulturu a mnoha mecenášů a sponzorů. Díky tomu se během deseti koncertů představí v Táboře přes 200 špičkových hudebníků.

Předprodej vstupenek na Radka Baboráka probíhá v Antikvariátu a galerii Bastion a v kavárně Coffee & Tee na Tržním náměstí. Vstupenky si lze zarezerovat také na emailu klasicivtabore@seznam.cz nebo na telefonním čísle 774 679 792. Na koncerty v Divadle Oskara Nedbala lze zakoupit či zarezervovat na webu www.divadlotabor.cz nebo v divadelní pokladně.