Přestože lhůta pro podání již vypršela, mohou opozdilci ještě využít tento týden, během něhož je nečeká žádná sankce. Většina lidí však stihla přiznání podat včas, žádné fronty se na úřadě netvořily ani v poslední den. Jak uvedl ředitel táborského finančního úřadu Zdeněk Bočánek, úředníci poplatníky plynule odbavili.

„Čtrnáct dní jsme měli otevřeno každý den, poslední den až do 18 hodin. Naši pracovníci také dvakrát vyjeli pro daňová přiznání do tří měst v okrese, konkrétně se jednalo o Bechyni, Mladou Vožici a Veselí nad Lužnicí," naznačil ředitel důvody, proč se na úřadě už nečeká ve frontě.

Zatím na táborském finančním úřadu obdrželi od fyzických osob necelých 16 tisíc daňových přiznání, od právnických osob pak necelé dva tisíce.

„Ovšem vzhledem k tomu, že je možné je podávat také prostřednictvím České pošty, ještě několik stovek dalších očekáváme," sdělil ředitel FÚ Zdeněk Bočánek.

Ani během posledních hodin nikdo na vyřízení daňové povinnosti dlouho nečekal. „Pro případ potřeby jsme ale měli připraveno několik kanceláří," naznačil Zdeněk Bočánek, jak by si operativně poradili s přívalem plátců.

K jedné z nich se na úřad v poslední den vypravila i Petra Honsová ze Záluží. „Jsem příjemně překvapená, bylo to rychlé. Měla jsem původně trochu obavy, protože jsem kvůli své dovolené v Itálii mohla přijít až dnes, ale nebyl k nim důvod. Vše mi zabralo jen pár minut," neskrývala Petra Honsová spokojenost.

Přiznání si vyplnila bez větších problémů sama odhadem za půlhodiny času.

„Excelovské tabulky to spočítají téměř samy," radí i dalším jednoduchý postup.

Martina Píbilová ze Sezimova Ústí musela sice na finanční úřad dvakrát, ale nakonec dorazila v termínu.

„Když jsem tu byla poprvé, měla jsem ještě nějaké nejasnosti a věci k doplnění. Dodala jsem je dnes, úřednice mi ochotně poradily," vysvětluje důvod své druhé návštěvy.

„Lidé, kteří podnikají a dochází sem pravidelně, už většinou žádné chyby nedělají. Pokud někdo přijde poprvé a nemá vše, úředník na to přijde na místě a zvládne to vyřešit hned či během druhé návštěvy," dodal Zdeněk Bočánek.