Na programu Svatomartinské slavnosti je degustace mladých vín spojená s ochutnávkou tradičních svatomartinských pokrmů.
Pozvání přijala vinařství jako například Znovín Znojmo, Patria Kobylí, Kovacs, Valtice, Lahofer, Šabata, Chateau Lednice a další. Lahůdky přichystají kuchaři z restaurace Střelnice.

„Jídelní menu vymyslel náš šéfkuchař Jakub Katič. Celá slavnost se koná na velkém sále Střelnice, kde budou návštěvníci moci ochutnat takzvané degustační porce. Za ty lidé zaplatí méně peněz a dostanou od všeho kousek. V restauraci si pak budou moci dát plnou porci," popisuje majitel restaurace Josef Németh.

Na jídelníčku najdete například dýňovou polévku s opékaným sezamem, kachní paštiku s játry a sušenými švestkami ve slanině, staročeský husí kaldoun, kuskusový salát s kozím sýrem, rukolou a medovým dresingem, candáta s bylinkovou bagetou, staročeský trhanec s jablky a javorovým sirupem a svatomartinskou husu s brusinkovým zelím, karlovarským knedlíkem a lokši.

Desítky vín

Na akci návštěvníci ochutnají 33 vzorků letošních mladých vín od deseti předních moravských vinařů.
„Za vratnou zálohu 100 korun lidé získají degustační skleničky a v průběhu akce si zakoupí kupony, za které jim budou u jednotlivých stánků nalévat vybrané vzorky vín. Cena jednoho kuponu činí pět korun, přičemž na jeden vzorek vína jsou potřeba zhruba dva kupony," vysvětluje za pořadatele Jiří Blafka.

Vstupenku zdarma na Svatomartinskou slavnost můžete získat po registraci na webových stránkách Táborského festivalu vína . Vstup na místě bez registrace je pak sto korun. Svatomartinská slavnost zahájí prodej vstupenek na sedmý ročník Táborského festivalu vína, který se uskuteční od 28. února do 29. března příštího roku.

Novinkou nadcházejícího ročníku je prodej vstupenek online na webu festivalu. Již nyní je zaručené, že návštěvníky čeká degustace nejlepších vín ČR Vinař roku 2014, galavečeře s Milošem Michlovským, snoubení vín a pokrmů, čajů a pokrmů, workshop míchání koktejlů, středověká hostina s víny a středověké odpoledne pro děti, tataráky s víny.

S Janem Husem

Sedmý ročník slavnosti vinného moku bude lehce reflektovat 600. výročí upálení Jana Husa. „S festivalem se dotkneme historie, i té vinařské a gastronomické. Budou tu skutečně raritní lahůdky," doplnil Jiří Blafka.

Návštěvníci nepřijdou opět o Jaroslava Duška a Báru Hrzánovou. Vyjednává se také aktuální představení Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse Žena za pultem 2. Kromě toho se nejdelší festival vína a gastronomie ve střední Evropě zaměří na řízené degustace, přednášky, výstavy a vzdělávací akce.

Autor: David Peltán