Nejvíce jich bylo v Českých Budějovicích, kde si na radnici řeklo ANO dvacet párů. Původně chtělo do manželství vstoupit o devět párů více, odradili je ale numerologové. „Říkají, že toto datum nevěstí nic až tak dobrého pro uzavření sňatku,“ uvedla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová. Podle numerologů sedmičky skrývají přílišnou energii, která může manželství škodit.
„Máme oba šťastné číslo sedm a moc se nám líbilo, tak jsme si ho hned v lednu vybrali. Byli jsme poslední, protože to bylo zamluvené snad rok dopředu,“ řekla sedmadvacetiletá nevěsta Lenka Rausová, která se v sobotu brala s manželem na strakonickém hradě stejně jako dalších sedm párů. „Na matrice nám řekli, že se i pár lidí odhlásilo, protože jim něco namluvily kartářky. To mi připadá jako hloupost,“ smála se Rausová.
Mezi oblíbená místa svatebčanů patří zámek v Hluboké nad Vltavou, kde si manželský slib dalo 11 párů. Na zámku Červená Lhota se bralo 17 dvojic. V Českém Krumlově se vzalo osm párů.
„Je to maximální možný počet, aby se to dalo stihnout,“ uvedla mluvčí radnice Jana Zuziaková. Svatby byly jak na radnici, tak třeba v zámecké zahradě. Při dvou svatbách si tam Češky vyměnily prsteny s cizinci. Jedna se provdala za Rakušana a jedna za Brita. „Chtěli jsme se vzít již loni, ale datum 6. 6. 2006 jsme již nestihli,“ směje se šťastná nevěsta Judi Martini. „Datum 8. 8. 2008 se nám zdálo zase příliš dlouho,“ dodává žena, která si vzala v sobotu odpoledne v zahradě krumlovského zámku partnera z Velké Británie.