Akci Divadlo na návsi, jejíž pořadatelské otěže třímá v dlaních sdružení Tatrmani ve spolupráci s MAS Lužnice, otevřela už v pátek dvě zajímavá představení.

Jarmark v Sudoměřicích u Bechyně.Zdroj: Deník / Pavel ŠáchaV sobotu se v malebném centru obce vystřídali další účinkující a od třetí hodiny odpolední se ocitl v hlavní roli již tradiční jarmark. Na pultech dřevěných stánků byly k vidění a koupi originální rukodělné výrobky ze dřeva i keramiky, loutky, kaktusy, medové variace, hračky a další lákavé zboží, které se těšilo velké pozornosti návštěvníků.

Chválou na sudoměřický jarmark a atmosféru akce nešetřila ani Helena Vanžurová z Týna nad Vltavou. „Když máme s rodinou čas, projíždíme se tímhle krajem rádi. O tom, že tady zrovna bude divadlo a jarmark jsme nevěděli, ale jsme z toho nadšení. Podobné výrobky vídáme často na městských slavnostech a trzích, ale vesměs jsou u toho davy lidí a připadá mi to hodně komerční. Tady na venkovské návsi je to jiné, i děti si to užily,“ poznamenala během akce, která letos oslavila už své dvanácté narozeniny. 


Dodejme, že hudebním doprovodem zpestřil sobotní příjemné chvíle táborský Dixie Street Band. Akce v Sudoměřicích u Bechyně pokračuje až do neděle.

Sudoměřice u Bechyně se baví Divadlem na návsi.
Na návsi vystoupil Víťa Marčík