Opravená křižovatka na Křižíkově náměstí rozděluje jak řidiče, tak i zastupitele. Jedni si stěžují, druzí pochvalují. Kolonám se ale nevyhne žádný motorista.

Tři, pět, sedm, deset minut na průjezd křižovatkou. Každý bude mít pravdu, záleží na směru, čase, zelené vlně, náhodě. My jsme včera projeli náměstím třikrát: v půl desáté, před jednou a kolem třetí. Nejvíc času jsme potřebovali ve 14.50 hodin na cestu od Píseckého rozcestí k bývalým tiskárnám. Trvalo to pět minut. Kolegyně si chvíli postála v úrovni gymnázia. Ostatní naše průjezdy trvaly tři minuty. Možná i štěstí, že jsme chytili zelenou vlnu.

Oslovili jsme také řidiče, muže a ženu. „Je to lepší, se semafory se cítím jistější," hodnotí Jitka Musílková z Tábora, která jezdí deset let. Řidič muž byl kritičtější: „Je to horší na přecházení i na jízdu. Myslím, že předtím se projelo rychleji," míní Jaroslav Krcho z Tábora. Podobné zkušenosti mají i zastupitelé.

Podle Ladislava Šedivého se průjezd zhoršil a Václav Ebert křižovatku nazval obludáriem, Olze Bastlové a Janu Kaslovi se jezdí dobře.
Přesto město nechá zpracovat studii a případně seřídit intervaly semaforů. Zužovat chodníky, další tip, jak dopravě pomoci, ale nebude.
„Jsou podle projektu, na který jsme dostali dotaci. Pokud nechceme vracet osm milionů, pět let tak musí zůstat," vysvětluje vedoucí odboru investic Karel Hotový. Podle něj je nyní křižovatka přívětivější k chodcům.