Nečekaný obrat

Denně Střelnice fungovala pouze do konce dubna, tedy jen pár měšíců po otevření. Od té doby visí za sklem nápis, že se otevře jen na objednávku. Trochu smutný osud po prvním roce nové existence, který si ještě loni zřejmě nikdo nepřipouštěl. Vždyť Střelnice byla opředena historií, kterou se nemůže pochlubit snad žádná jiná budova v Táboře.
„Takové opatření jsme udělali z důvodu nízkého zájmu veřejnosti. Přispěly k tomu i uzavřené Střelnické schody, kdy teď kolem projde jen pár lidí,“ vysvětlil důvod pro omezený provoz manažer objektu Patrik Fiala z pražské provozovatelské společnosti.
Nájemní smlouva mezi Consorciem Hotels&Resorts a firmou Karla Dvořáka stále zatím platí. Podle našich informací už ale nemusí platit dlouhou. „Z toho, jak Střelnice nyní funguje, nemáme velkou radost, neboť tím kazí dobré jméno i naší firmy. Vypadá to, že vzájemnou spolupráci ukončíme. Zatím je vše v jednání, ale s tímto návrhem přišla protistrana,“ řekla Deníku Petra Adlerová ze správy majetku Karla Dvořáka.
Také občané nechápavě kroutí hlavou, proč se město nezajímá o důstojný provoz objektu, do jehož rekonstrukce investovalo miliony.
„Je mi to dost líto, zasloužila by si lepší provoz,“ uvedl například Karel Hlava, který coby poslední šéf provozu proslulou Střelnici na počátku 80. let uzavřel.
Starostka Hana Randová na dotaz, zda v tomto ohledu hodlá podniknout nějaké kroky, odepsala, že věří, že s uvedením budovaného parkovacího domu do života se situace zlepší. „Předpokládám, že stávající využívání Střelnice souvisí se skutečností, že je v předčasném užívání. Přeji si, aby vybudováním parkovacího domu došlo k naplnění poslání pro Táboráky tak důležitého místa,“ napsala Deníku.

Čí je Střelnice?

Bezesporu zdařilá rekonstrukce je dílem soukromého investora, na financování se ale podílelo i město více než 20 miliony a jemu také objekt stále patří. O peníze získané ze současného pronájmu se strany společně nedělí.
Prodej firmě Dvořák za 2,5 milionu brzdí hrozba pokuty za předčasný převod na jiného nabyvatele. „Cena je podmíněna souhlasem ministerstva k předčasnému převodu. Teď o tom spolu vedou jednání ministerstvo obrany a financí,“ upřesnila za správu městského majetku Dana Švecová.
Prodej bez pokuty by mohl nastat až v roce 2012.