Když Táborskému deníku Jaroslava Šafaříková z Tábora v roce 2009 řekla, že už moc nevěří, že Střelnice chytne zdravý vítr do plachet, měla pravdu. To Jaromír Cáska jí dával větší šanci.

Jinak by se nemohl pustit do jejího provozování. Střelnici si na sklonku toho roku pronajal od společnosti Karla Dvořáka, která ji v té době měla pronajatou od města.

Netrvalo dlouho a bylo všechno jinak. Město i soukromá společnost si vyhlásily soudní válku a Jaromír Cáska tak zase musel zavřít dveře. Střelnice se nestačila ani nadechnout a opět se stala opuštěnou budovou.
Teď stojí opět na začátku nové etapy, o níž nikdo neví, jak bude dlouhá. Město ale pro ni našlo nového provozovatele: táborskou firmu Táborest. V soutěži porazila jediného protivníka.


„Tato firma dala vyšší nabídku a měla lepší záměr. Také již s restauracemi mají zkušenosti,“ zdůvodnil výběr tajemník radnice Lubomír Šrámek.
Pod svá křídla dostali restauraci s kuchyní, malý sál se zázemím a část zahrady. Až do 30. června roku 2015 s možnostní prodloužení o daších pět let.

Fotky z archivu

Marie Bohatová z Tábora (56) sice oceňuje, že někdo má chuť Střelnici oživit, ale i ona zůstává při zemi. „Víte, nastavovaná kaše taky není dobrá. Střelnici si pamatuji a bylo to tam fajn, ale ta doba se nevrátí,“ říká s tím, že pro ni tanec nebo zakouřená restaurace už kouzlo ztratily.
Jenže nový provozovatel má chuť právě to kouzlo Střelnici vrátit.

„Chceme interiér zútulnit a přiblížit prvorepublikovému stylu. Pomáhá nám v tom paní Hubičková z Muzea Šechtl a Voseček, která nám poskytne staré fotografie, abychom viděli, jak to ve Střelnici vypadalo,“ říká spolumajitelka firmy Květa Dvořáčková.

Květa Dvořáčková dodala, že otevření pro veřejnost by rádi viděli v polovině května. Pokud vše půjde podle představ. Vypadá to, že jsou na dobré cestě, již mají zajištěného kuchaře a také si ujasnili představu, čím chtějí zákazníky upoutat.

„Kvůli nám se z pražské Kampy vrátil kuchař Míra Mužík a již dáváme dohromady jídelníček,“ říká provozovatelka. Prozradila, že inspiraci hledají i u Magdaleny Dobromily Rettigové, která v Táboře krátce působila, ale její staročeská jídla budou servírovat v moderní úpravě.
S dramaturgyní pracují ina kulturním programu. Střelnicí by mohlo znít blues či jazz.

„Rádi bychom zavedli páteční hudební i taneční večery, ale to je ještě daleko,“ upozorňuje Dvořáčková.
Sama si ve svých pětatřiceti letech aktivní život Střelnice nepamatuje, ale k budově má pokoru, a nechtěla by proto nic pokazit.
„Střelnice je snem každého hospodského, a pro mne je tedy srdeční záležitostí,“ říká.

Radnice své rodinné stříbro pronajala za 20 tisíc měsíčně, k nimž musí provozovatel uhradit dalších dvacet jako zálohy na energie.
Radnice tím ale Střelnici tak úplně z krku nemá. Zajímá se o ni i antimonopolní úřad. „Teď jsme získali zprávu, že si úřad převzal materiály od města a věcí se bude zabývat,“ říká šéf komunistů Ladislav Šedivý, který zhruba před třemi lety podal trestní oznámení na neznámého člena nebo členy zastupitelstva. Zásadně nesouhlasí s tím, že město Karlu Dvořákovi poskytlo na rekonstrukci 22 milionů. „Zhotovitel totiž nebyl vybrán výběrovým řízením,“ dodává Šedivý.