V rámci tohoto dne se Střelnice rozsvítí purpurovou barvou a zařadí se tak po bok takových velikánů, jako je Eiffelova věž, Empire State Building či Niagarské vodopády.

Nezisková organizace Nedoklubko se díky nasvěcování budov purpurovou barvou snaží zvýšit povědomí veřejnosti o předčasném porodu. Každoročně se v naší republice narodí až 8 tisíc nedonošených dětí.

„Naším posláním je psychosociální podpora rodičů po předčasném porodu a spolupráce s jednotlivými perinatologickými centry,“ vysvětlila Michaela Lískovcová, která působí v podpůrném projektu Mámy pro mámy v českobudějovické nemocnici. „Sama jsem matkou extrémně nedonošeného syna, nyní již jedenáctiletého,“ zmínila jeden z důvodů, proč se do projektu zapojila. Letos se k purpurovému nasvícení připojila či připojí spousta budov v České republice, mimo jiné také českobudějovická radnice, hrad Špilberk či Tančící dům. „Děkujeme panu Josefu Némethovi a kolektivu Střelnice za vstřícnost a podporu této aktivity,“ uzavřela Michaela Lískovcová.