Vernisáž expozice Kde domov můj za účasti autora se uskuteční v úterý 15. září od 15 hodin.

Předcházet jí bude zajímavé odborné setkání na téma Problematika bezdomovectví (různé úhly pohledů). Vyhrazen je mu čas od 13 do 14.30 hodin v sále expozice Táborský poklad na nádvoří hotelu Dvořák.

„Jindřich Štreit na setkání přiblíží okolnosti vzniku fotografií a podělí se o své postřehy a zážitky ze setkání s lidmi bez domova. Se službami poskytovanými lidem bez domova a s prací s touto cílovou skupinou v Charitě Olomouc seznámí návštěvníky vedoucí střediska Samaritán pro lidi bez domova Petr Prinz a Alexandr Dvořák, koordinátor nízkoprahového denního centra střediska Samaritán," prozradila Ivana Hašplová, ředitelka Farní charity.

Výstava fotografií v galerii Auritus bude pro veřejnost otevřena od pondělí do pátku, a to od 10 do 17 hodin. Potrvá do pátku 2. října.

„Souběžně s výstavou v galerii Auritus si veřejnost může prohlédnout fotografie Jindřicha Štreita s výše uvedenou tématikou. Ty budou umístěny na panelech ve veřejných prostorách přízemí Městského úřadu Tábor na Husově náměstí," doplnila Ivana Hašplová.

Autor: David Peltán