Akci na souši doprovází vystoupení dobové kapely Elthin, ukázka středověkého řemesla a dílna pro veřejnost. „Na akci opět spolupracujeme se členy centra historických řemesel Danar, jimž replika lodě patří. Určitě to bude zajímavé i pro ty, kteří se do člunu nedostanou. Výklad o rybolovu či středověkém odívání a způsobu života bude probíhat na plovárně. Zájemci si také budou moci vyzkoušet, jak se dělaly rybářské sítě,“ uvedla k programu muzejní pedagožka Kateřina Nimrichtrová.

Na vodu vypluje osmimetrová volná replika říčního člunu z 15. století vyrobená z masivu. Její váha se pohybuje okolo 700 kilogramů. „Tento typ člunu byl používán na větších řekách a v přímořských oblastech a sloužil k dopravě, obchodu a především k rybolovu,“ doplnil charakteristiku plavidla Aleš Nový z centra Danar. Loni o prázdninách mělo plavidlo v jihočeských vodách svoji premiéru. Letos se s ohledem na velký zájem ze strany veřejnosti počet vyjížděk navýší.

Kapacita člunu je omezena, přednost budou mít ti, kteří se objednají předem. Od pondělí 22. července si můžete zarezervovat místo na tel. čísle 734 570 334. Loď vypluje dvakrát do hodiny, děti budou vybaveny záchrannou vestou.