Snažily se nalákat do svých lavic žáky základních škol či přesvědčit jejich rodiče.

Akci, kterou pořádala Hospodářská komora, letos navštívilo 37 škol a tři soukromé subjekty. "Hojně chodí rodiče s dětmi a učitelé se žáky základních škol, ale zatím jsme tu viděli spíš přespolní než táborské. Byli tu z Jistebnice, Mladé Vožice, Soběslavi," říká ředitel veselské Střední odborné školy ekologické a potravinářské Ladislav Honsa. Jeho škola se prezentace účastní každoročně už od roku 1998. "Zda se nám prezentace vyplatí, zcela přesně nevíme. Děláme však průzkum v prvních ročnících a zjišťujeme, odkud žáci informace získali. Objevují se i ty, že odtud. Převládá však do poručení známého a internet," dodal ředitel.

"Nám se tu líbí. Jsou tu zajímavé prezentace od gastronomie přes techniku. U nás však vede samozřejmě naše škola," hodnotila budoucí kadeřnice Pavla Černá ze Střední odborné školy a středního odborného učiliště Heureka.

Budoucí středoškoláci mohli zhlédnout nejen výrobky ze škol či si vzít propagační materiály, ale i si zkusit přímo řemeslo a techniku jako například umělecké kovářství.

David Peltán