Výstavy ve vestibulu a chodbách škol Areálu jsou čtyři. První Festival svobody nese prvky rozšířené reality, druhá Záblesky svobody aneb Konec 80. let (Pocta fotografu Miloši Fikejzovi) a třetí Samizdat a Edice Expedice vznikla ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla, čtvrtá má název Cesta k Listopadu a je souborem k 17. Listopadu a vznikla ve spolupráci s mezinárodním festivalem dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět na školách.

"Snažili jsme se na škole představit tři kapitoly - co Listopadu 89 předcházelo, rok revoluce a 30 let po Sametu. Kromě výstav se konají také přednášky, diskuse i lektorské programy," říká jedna z organizátorek, učitelka Jitka Příběnská.

close Na takzvaném Areálu mohou celý listopad studenti škol i veřejnost zhlédnout čtyři tematické výstavy, či se o komunismu a jeho pádu dozvědět na přednáškách. info Zdroj: David Peltán zoom_in

Vítaní jsou po celý listopad i zájemci z jiných škol či veřejnosti, škola bude otevřená v době jejího provozu.

"Cílem je, aby nejen studenti získali povědomí o Listopadu 89, aby věděli, v čem spočívá odkaz revoluce a aby ideu svobody nesli dál," doplnila Jitka Příběnská.

Na sérii akcí se kromě zmíněných lidí a institucí dále podílejí Ústav pro studium totalitních režimů, Post Bellum, Městská knihovna Tábor a Divadlo Oskara Nedbala Tábor.

David Peltán