Podle mluvčího táborských strážníků Pavla Šimka k incidentu hlídka vyjížděla krátce před koncem nedělní denní směny. „Personál plaveckého stadionu nahlásil problém s jedním z návštěvníků. Ten odmítal zaplatit, byl agresivní a napadal obsluhu bazénu,“ vysvětlil s tím, že o údajném znečištění provozu nemá informace.

Z Tábora až do Budějovic

V době příjezdu hlídky ležel agresor už na zemi zpacifikován třemi návštěvníky sportovního zařízení. „Po nasazení pout putoval nejprve na policejní služebnu, odtud do nemocnice a následně do Protialkoholní záchytné stanice v Českých Budějovicích,“ shrnul s tím, že bez problémů se neobešlo ani jeho vyšetření v nemocnici a ani samotný transport na záchytku.

Ilustrační foto.
Nemohl vstát z chodníku, ochromil ho alkohol. Nadýchal skoro čtyři promile

„Čtyřiadvacetiletý muž byl po celou dobu agresivní na lékaře, zdravotníky i strážníky a policisty. Při jeho předání personálu záchytné stanice dokonce asistovali strážníkům i českobudějovičtí kolegové, kterým patří poděkování,“ dodal Šimek.

Pouze přestupek

Jak dodala k případu mluvčí policie Lenka Pokorná, incident je kvalifikován pouze jako přestupek. „Mohu říci pouze, že muže na místě zpacifikovali dva kolegové, policista a jeden vojenský policista,“ uvedla. Agresor měl i podle jejich zjištění mít pouze problém se zaplacením a mělo dojít k nějaké potyčce. 

Vedoucí povozu plaveckého stadionu v Táboře Jiří Kříž doplnil, že šlo o nešťastné zakončení nedělního plavání. „Muž se choval hrubě ke svému okolí a obsluze, patrně pod vlivem alkoholu nebo jiných látek urážel přítomné. Nezůstal jen u slov, ale zaplať pán Bůh, nikomu se nic nestalo. Nenapáchal žádnou škodu, jen nechtěl dobrovolně odejít,“ popsal.

Alkohol do bazénu nepatří

Nechoval se tedy v souladu z vnitřním řádem sportovního zařízení. „Znepříjemňoval pobyt v bazénu ostatním návštěvníkům. A tak na něj museli přítomní zaměstnanci zavolat policii, která si ho následně odvezla. Jelikož ho odváděli rovnou ze šaten, tak už potom nezaplatil,“ vysvětlil s tím, že ačkoliv se paušálně platí služby předem, v případě překročení časového limitu je nutno určitou částku doplatit.

„Neznečistil nic, základní služba se platí předem, jelikož neodcházel standardně, nešlo mu doúčtovat případný přesčas při odchodu,“ upřesnil Jiří Kříž.

Ve výjimečných případech prý k takovým incidentům dochází. Občas se objeví návštěvník, který se chová podobně. „Bohužel už asi nevěděl, co koná. V teplém prostředí působí alkohol úplně jiným způsobem, stačí málo. Navíc mohl s sebou mít něco v batohu, což není v našich silách odkontrolovat u vstupu,“ uzavřel vedoucí provozu táborského plavečáku.