Na první návštěvníky tu nemuseli dlouho čekat, hned dopoledne přišlo třiadvacet třeťáků ze školy ve Zborovské ulici v Táboře. „Moc se mi tu líbí, alespoň vím, co do jakého kontejneru patří," pochvaluje si školák Petr Jiroušek, který tvrdí, že o třídění odpadů ví skoro všechno. „Odpad se třídí a pak se z něj může udělat třeba deka nebo svetr," vysvětluje osmiletý Petr, jenž si celou stezku prošel se spolužáky.
Stezkou děti provází kreslená figurka Honzíka, který jim vysvětluje, proč a jak správně odpady třídit. Děti se tak zábavnou formou učí o ochraně životního prostředí.

Není to tak dlouho, co Tábor ve statistikách ve třídění pokulhával na konci řady. Iniciátorka stezky, Lenka Koubková z odboru životního prostředí teď doufá, že i tímto výchovným projektem se Tábor může posunout k lepším místům.

Město ve snaze motivovat k seperaci i dospělé vydá tak zvaného odpadového rádce, který půjde do každé rodiny. Další novinku připravilo pro poctivé plátce poplatku za odpad: na základě potvrzení o úhradě si mohou na odboru životního prostředí vyzvednout tašky na třídění.

Autor: Lucie Vobořilová