Tolik se těšili! Představení v angličtině a němčině nacvičovali čtvrťáci a šesťáci ze Základní školy Bernarda Bolzana v Táboře skoro celé pololetí. A teď je po všem. Kvůli stávce odborářů na divadelní přehlídku nepojedou.

„Děti měly odjet na dva dny do Prahy. Moc se těšily. Když ale odboráři posunuli stávku na čtvrtek, začínali jsme se obávat. Pak nám organizátoři sdělili, že nebudou moci zajistit pro děti obědy a kvůli nefungování MHD nebudou ani slíbené workshopy,“ líčí učitelka Ivana Nejedlá, která nacvičovala se šesťáky moderní skeč s názvem Mystická socha. Ani žáci netají své rozhořčení. Proč by měli trpět za to, co si mezi sebou vyřizují dospělí?

„Když už odboráři chtějí stávku, ať si ji udělají, ale proč tím máme trpět i my? Nemůžeme se nijak bránit. Přitom nacvičit divadlo v němčině není vůbec snadné. A některé děti měly cestu do Prahy jako náhradu za školní výlet, na který teď nemohou jet,“ říká šesťačka Jorika Smolíková.

Bylo by ale škoda zahodit půlroční práci jen tak do koše. Škola se proto rozhodla uspořádat dnes, tedy ve čtvrtek 16. června, alespoň vystoupení pro rodiče a další veřejnost. Začátek je ve 14.15 hodin v kinosále Bolzana.

„Je to takové nouzové řešení. Něchtěli jsme děti ale úplně zklamat,“ dodává Ivana Nejedlá.