Pokuta za černou stavbu čeká táborského zastupitele. Ladislav Suchánek zvolený za ČSSD se bez povolení pustil do přístavby garáže u svého domu na Horkách. Nyní musel práce zastavit a požádat o dodatečné povolení.
Teď si říká, ať hodí kamenem, kdo je bez viny. Jenže opoziční zastupitel, který hlídá každý krok koalice, by si měl o to víc uvědomit, že co nevidí zastupitel, vidí prostý občan.
„Skutečně jsem neměl stavební povolení, ale důvody, proč tomu tak bylo, jsou složité. Byl jsem udán a pak vyzván stavebním úřadem, abych dodal všechny podklady. To jsem udělal a pak si přišel na úřad pro povolení s domněním, že mi ho vydají do ruky. Jenže to prý nejde, že mi ho hned pošlou poštou. Chyba byla, že jsem nepočkal a o víkendu se pustil do práce. Jenže mezi tím se jeden nepřímý účastník odvolal,“ vypověděl Deníku Suchánek.
Má pocit šikany, ze strany občanů i odboru dopravy, který s ním podle jeho soudu špatně komunikoval. „Proto teď chci, aby u dalšího jednání byl přítomen místostarosta,“ řekl dále.
“Pozastavení stavby stále trvá, dosud jsme povolení nevydali. Stavební povolení sice převzít osobně lze, ale pan Suchánek měl už stavbu před tím rozestavěnou. Nyní čekáme na zaměření, abychom věděli, kde stavba stojí. Dosud nemáme relevantní výkresy, takže nemůže kvalifikovat, čeho konkrétně se dopustil, a tedy ani určit výši pokuty. Od dokumentace, kterou předložil pro dodatečné povolení stavby, se odchýlil, proto musí dát vše do souladu,“ vyjádřila se k případu vedoucí stavebního úřadu Jitka Doležalová. Ve složitém případu ale možná není Suchánek jediný, který chybuje. „Před čtyřmi letyjsem si oplotil svůj pozemek a také se to v jedné fázi odboru dopravy nelíbilo. Jenže v místě vede další cesta, tu si město nechalo zorat a hospodaří mu na ni zemědělec. Pronajali mu ji,“ ptá se zastupitel. Na stole pak rozložil výpis z katastru nemovitostí s domem poslance a radního Františka Dědiče (ODS). „Užívá tři pozemky, jeden městský, druhý soukromého vlastníka a třetí pozemkového fondu. Ten soukromníkům svou půdu rozhodně nepronajímá, pouze ji může věnovat městu. Navíc kolem domu zrušil veřejnou cestu,“ tvrdí Suchánek a očekává, že i v tomto případě úředníci zakročí. „Dva z těch pozemků mají asi metr čtvereční, tak to jsme ani neřešili, ale nebyl by to problém. Pozemek třetí má asi devadesát metrů. Teď jsem ale ve Švédsku, takže víc toho nemohu říct,“ uvedl včera Dědič s tím, že po víkendu poskytne další informace.