Výstavbou centra pro seniory vznikne ve spojení s nemocnicí, ordinací zubních lékařů a stávajícím G-centrem „zdravotnický kampus“. Kromě 70 nových lůžek zde bude vývařovna s kapacitou 450 jídel denně, prádelna pro 190 lůžek a sedm kanceláří pro neziskové organizace.

Stavba trvala více než dva roky a jedná se o jednu z největších investic v historii města Tábora. Celkem vyšla na 219 milionů, oproti původním plánům se cena navýšila o pouhých 5,5 procenta. „Vzhledem k současným cenovým skokům se jedná o velký úspěch,“ uvedl starosta Štěpán Pavlík.

Dotace přitom pokryjí 82 milionů z celkové ceny, poskytly je ministerstvo práce a sociálních věcí, ministerstvo pro místní rozvoj a také krajský investiční fond.

Fanoušci mohou hokej sledovat na velké obrazovce na náměstí. Ilustrační foto.
Hokej budou fanoušci po třech letech sledovat v Táboře na náměstí

Již v červnu se město chystá zveřejnit podmínky pro přijímání klientů do alzheimercentra i pro pronájem bytů v domě s pečovatelskou službou.

Domov s pečovatelskou službou nabídne 25 lůžek, domov se zvláštním režimem pak 45 lůžek. Využívat jej budou moci klienti s Alzheimerovou chorobou či stařeckou demencí.

Místostarostka Olga Bastlová již dříve uvedla, že radnice schválila smlouvu o spolupráci centra pro seniory s Jihočeskou univerzitou.

Táborská radnice. Ilustrační foto.
Tábor hledá nového městského architekta. Čeká ho příprava zástavby nové čtvrti

„Tento projekt nabízí výhodné stmelení nejmodernějšího stylu třífázového bydlení,“ vysvětlila. Právě na tuto problematiku se studenti sociálních a zdravotních oborů univerzity při spolupráci s centrem zaměří.