Jak pro Deník odpoledne upřesnil zástupce velitele jednotky Sboru dobrovolných hasičů v Plané nad Lužnicí Ladislav Havlíček, máj vyrobenou ze smrku pocházejícího z městských lesů měří odhadem 15 metrů.

Věnec si letos přítomní pánové zdobili téměř sami. „Nedorazily ani dámy z pečovatelského domu, které jsme pozvali. Nakonec to ale několika stuhami zachránila Monika Žatecká ze zdravotnické záchranné služby,“ smál se Havlíček.

Čtvrteční ranní zásah jednotky dobrovolných hasičů města Planá nad Lužnicí v chatové oblasti Ovčín místní části obce Klenovice a následky bouřky v Soběslavi a Plané nad Lužnicí.
Plánští hasiči zažili pernou noc. Jejich motorovky se nezastavily ani ve čtvrtek

Stavbu komplikoval vítr, hasiči mají i obavy z večerních požárů. „Trošku se toho bojíme, protože meteorologové vydali výstrahy. My letos pálíme čarodějnice u řeky u hospůdky Sauna ve spolupráci s městem a Tělovýchovnou jednotou Sokol, pak se přesuneme na hlídání máje, kde budeme až do rána,“ popsal plány plánských hasičů.

Loni se symbol jara podařilo v Plané nad Lužnicí ohlídat, předloni jim májku záškodníci ale uřízli jako i v mnoha okolních obcích a třeba i Soběslavi.