Horké chvíle si ve čtvrtek večer prožila třiasedmdesátiletá žena, která se v okolí Stoklasné Lhoty ztratila v lese. Policistům se ji podařilo najít během půlhodiny od nahlášení.

Krátce po osmé hodině večerní se na operačním stole táborské policie ozval telefon se sdělením, že se pohřešuje starší žena, která se odpoledne vydala na houby a dosud se nevrátila domů. Policisté vzhledem k pokročilé době a rychle se horšícímu počasí okamžitě rozjeli rozsáhlou pátrací akci.

Na místo určení přesunuli všechny dostupné policejní hlídky včetně specialisty na pátrání a policejního psovoda se psem. Do pátrání se zapojili také dobrovolní hasiče z Tábora a Chotovin. Významným pomocníkem byl také místní občan, který se v okolních lesích dobře vyznal.

„Ztracená žena měla u sebe naštěstí mobilní telefon, přes nějž s policisty komunikovala, nedokázala ale určit místo, kde se nachází. Vstřícným přístupem mobilního operátora se její polohu podařilo alespoň přibližně lokalizovat,“ přiblížil dramatické chvíle mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek. Ztracenou ženu nicméně alespoň mohli požádat, aby zůstala na jednom místě, a ujistit, že za chvíli bude v bezpečí. V tom se naštěstí nemýlili. Do půl hodiny od nahlášení případu už seděla v autě. Mírně podchlazená, dezorientovaná, ale bez zranění.